You are currently viewing Za tydzień poznamy medalistów!

Za tydzień poznamy medalistów!

W najbliższy piątek (8 kwietnia) część drużyn przybliży się do medalu, a już w niedzielę (10 kwietnia) cztery kluby zapewnią sobie miejsce na podium w sezonie 2021-22 LOTTO Superligi. Telewizja SportKlub będzie transmitowała mecze ćwierćfinałowe play-off rozgrywane w Białymstoku i Gdańsku.

W poszczególnych parach najlepszy zespół Grupy Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz spotka się z najlepszą drużyną Grupy Spadkowej Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Dojlidy Białystok z Mistrzem Polski Dekorglassem Działdowo, Energa Manekin Toruń z AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołów SA Jarosław z Wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Po raz pierwszy w fazie play-off uczestniczy 8 klubów. W przeszłości odbywały się półfinały play-off, zaś w poprzednim sezonie o medale walczyło 6 ekip, więc 4 z nich walczyły także w ćwierćfinałach.

W edycji LOTTO Superligi 2020-21 zwyciężył Dekorglass Działdowo, który zdobył pierwsze złoto w historii klubu. Srebro dla Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, a brąz dla AZS AWFiS Balta Gdańsk i Sokołowa SA Jarosław. Poza podium znalazły się Dojlidy Białystok i LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Najbardziej utytułowanym zespołem LOTTO Superligi jest Dartom Bogoria – 7-krotny Mistrz Polski. W ostatnich latach, poza Dekorglassem, po tytuł (2 razy) sięgnął Sokołów SA. Jedno wicemistrzostwo mają akademicy z Gdańska. Jeden brąz zdobyli białostoczanie i bydgoszczanie. Na pierwszy medal czekają kibice w Toruniu i Suchedniowie (beniaminek).

Zwycięzcy dwumeczów ćwierćfinałowych awansują do półfinałów – spotkania odbędą się 6 maja i 8 maja.

Play-off LOTTO Superligi

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe

8 kwietnia
18:00 LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów
18:00 Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo
18:00 Energa Manekin Toruń – AZS AWFiS Balta Gdańsk
18:00 Sokołów SA Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe

10 kwietnia
16:00 Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok
16:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk – Energa Manekin Toruń
16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Sokołów SA Jarosław
18:00 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz

Dodaj komentarz