You are currently viewing Michał Gawlas: „Bardzo dobrze zagrałem z obrońcą Kang Dongsoo”

Michał Gawlas: „Bardzo dobrze zagrałem z obrońcą Kang Dongsoo”

„Mecz z Kang Dongsoo był moją najlepszą grą pod względem ataku na obronę. Mało się myliłem i to zaskoczyło Koreańczyka” – mówi Michał Gawlas z broniącego tytułu w LOTTO Superlidze Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Mistrzowie Polski zaczęli sezon w juniorskim składzie: Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Jang Seongil. W październikowych spotkaniach Koreańczyka zastąpił doświadczony i utytułowany Panagiotis Gionis. Zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego wygrał 5 z 6 meczów i jest w ścisłej czołówce tabeli.

Recepta na nasze sukcesy jest prosta, dobre przygotowanie do każdego meczu, szczególnie odpowiednia taktyka dużo nam pomaga – stwierdził 17-letni Michał Gawlas.

Wychowanek MKS Czechowice-Dziedzice zadebiutował w LOTTO Superlidze w barwach Dartomu Bogorii pod koniec sezonu 2020/21, kiedy pokonał Wiacheslava Burova. W rozgrywkach 2022/23 miał bilans 2-3, zaś obecnie gra w podstawowym składzie.

Wygrałem ze wspomnianym Kang Dongsoo 3:1 i Danielem Górakiem. Wiedziałem, że gra z Danielem będzie trudna, bo to doświadczony zawodnik i bardzo utytułowany. Ale zagrałem solidnie i zmiennie, co pozwoliło mi zyskać przewagę i zwyciężyć 3:0 – powiedział Michał Gawlas. Jego bilans wynosi 2-4, a łączny w LOTTO Superlidze 5-7 w singlu.

Bardzo ambitnie walczył też z Kim Donghyunem. Przegrywał z nim 0:1 i 1:2, lecz wygrał 4 seta 15:13 i był remis 2:2. Ostatni set wyraźnie należał do Koreańczyka.

Michał Gawlas trzyma rakietkę uchwytem piórkowym, co jest rzadkością w naszym tenisie stołowym. W LOTTO Superlidze są też inni podobni stylowo tenisiści stołowi. – Podoba mi się gra piórkowca z ZKS Palmiarnia Taisei Matsushity. Ma bardzo dobry bekhend i jest szybki. Mam nadzieję, że będę mógł się z nim zmierzyć 20 grudnia w Zielonej Górze.

Dziś, tj. 28 października Dartom Bogoria zagra o g. 17:00 w Jarosławiu z Oxynetem w spotkaniu 7 kolejki.

Dodaj komentarz