You are currently viewing Kulczycki, Zandecki i Grela faworytami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Kulczycki, Zandecki i Grela faworytami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

Wicemistrz Świata Juniorów Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) oraz Jan Zandecki (Olimpia-Unia Grudziądz) i Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) są najwyżej rozstawieni i jednocześnie faworytami 34 Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które od 26 do 29 maja odbędą się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Równo rok temu w MMP w Gliwicach, w finale Samuel Kulczycki pokonał Artura Grelę 4:1. Brązowe medale zdobyli Jan Zandecki oraz Przemysław Walaszek, który jest teraz rozstawiony z nr 4. W tym sezonie LOTTO Superligi grał on w Enerdze-Morlinach Ostróda, ale indywidualnie reprezentuję Energę KTS Toruń.

Z zespołu z Ostródy w Nowym Dworze Maz. zagrają także Łukasz Sokołowski (odchodzi do Olimpii-Unii Grudziądz), Kacper Petaś, Jakub Kuźmicz, Jakub Witkowski, z Dekorglassu Działdowo Jakub Miszkurka, a z AZS AWFiS Balta Gdańsk Adam Dudzicz. Z 1-ligowców, którzy już rywalizowali w LOTTO Superlidze, zobaczymy m.in. Łukasza Wachowiaka i Piotra Chłodnickiego.

W 2021 roku w MMP w grze podwójnej triumfowali Kacper Petaś i Przemysław Walaszek. W 34 edycji tych zawodów wśród kandydatów do złota wymieniani są m.in. Artur Grela i Jan Zandecki.

Warto przypomnieć także, że aktualnymi Mistrzami Polski Młodzieżowców w mikście są Łukasz Wachowiak i Katarzyna Węgrzyn. Dwanaście miesięcy temu srebro zdobyli Samuel Kulczycki i Gabrielą Dyszkiewicz, a brąz Przemysław Walaszek/Anna Węgrzyn i Artur Grela/Aleksandra Michalak.

Dodaj komentarz