You are currently viewing Marek Badowski: „Nie mogę doczekać się gier półfinałowych”

Marek Badowski: „Nie mogę doczekać się gier półfinałowych”

„Osobiście nie mogę doczekać się gier półfinałowych” – mówi Marek Badowski, aktualny Wicemistrz Polski w singlu, który w piątek i niedzielę (6 maja i 8 maja) wystąpi w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki przeciwko AZS AWFiS Balta Gdańsk w 1/2 finału LOTTO Superligi.

Do rywalizacji tych drużyn doszło także w ubiegłorocznym półfinale. Gdańszczanie u siebie wygrali 3:2, ale w rewanżu zwyciężył Dartom Bogoria 3:0.

AZS AWFiS Balta jest dobrym zespołem, przecież nie bez powodu awansował do półfinału LOTTO Superligi – mówi Marek Badowski, który w sezonie 2017/18 reprezentował gdański klub (Unia AZS AWFiS) w LOTTO Superlidze. Bardzo dobrze zagrał wtedy w rewanżu z Dartomem Bogorią, pokonując w decydującej grze Daniela Góraka 2:0.

Po odejściu z Gdańska gra już 4 sezon w Dartomie Bogorii w LOTTO Superlidze (tytuł zdobył w 2019 roku). Z kolei pierwszy medal, brązowy, wywalczył z Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz w 2017 roku.

Ze zdrowiem już wszystko w porządku. W Cetniewie pod koniec obozu uczestniczyłem w jednym treningu. W tym tygodniu jest dużo lepiej i już normalnie trenuję i przygotowuję się do półfinału – przyznał Marek Badowski, który kilka dni temu doznał urazu dłoni na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie.

Z powodu poważnej kontuzji ręki w Dartomie Bogorii nie zagra Miłosz Redzimski, ale trener Tomasz Redzimski powinien mieć do dyspozycji pozostałych podstawowych zawodników – Greka Panagiotisa Gionisa bilans gier 12-0, Marka Badowskiego 14-8 i Czecha Pavla Sirucka 7-3.

W sezonie zasadniczym Dartom Bogoria przegrał 2:3 w Gdańsku (w składzie bez obcokrajowców), a nie do zatrzymania był wówczas Wang Zeng Yi. Grający trener akademików w meczu przeciwko swojej byłej drużynie pokonał Michała Gawlasa 3:0 oraz Marka Badowskiego 2:0. W rewanżu grodziszczanie – znów bez Gionisa i Sirucka – triumfowali 3:1, a wśród rywali nie było Wandżiego.

W drugiej parze 1/2 finału zagrają broniący tytułu Dekorglass Działdowo i LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Dodaj komentarz