You are currently viewing Samuel Kulczycki: „Niespodzianka w finale, tytuł dla Bydgoszczy”

Samuel Kulczycki: „Niespodzianka w finale, tytuł dla Bydgoszczy”

„Spodziewam się, że w meczu o złoty medal dojdzie do niespodzianki i Mistrzem Polski zostanie LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz” – mówi Samuel Kulczycki, ubiegłoroczny Mistrz Polski w singlu oraz srebrny medalista Mistrzostw Świata Juniorów w singlu.

W finale LOTTO Superligi spotkają się dwa najlepsze kluby sezonu zasadniczego i Grupy Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie o złoto odbędzie się 5 czerwca w hali w Grodzisku Mazowieckim. Bydgoszczanie przystali na propozycję rywali, aby właśnie u nich rozegrany został wielki finał.

Dartom Bogoria ma przewagę grając u siebie. Co prawda gospodarze zagrają bez Panagiotisa Gionisa i Miłosza Redzimskiego, ale i bez nich mają bardzo mocną drużyną. W finale stawiam jednak na Bydgoszcz 3:2 – powiedział Samuel Kulczycki.

W rozgrywkach zasadniczych LOTTO Superligi Dartom Bogoria wygrała w Bydgoszczy 3:2, a w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazda zwyciężył w Grodzisku Mazowieckim 3:2.

Zawodnicy z Bydgoszczy grają w tym sezonie bardzo pewnie. Sądzę, że po świetnym i wyrównanym spotkaniu sięgną po pierwsze złoto dla swojego klubu. Ciężko powiedzieć, jakie będzie ustawienie, ale myślę, że w decydującej grze deblowej Artur Grela i Vladislav Ursu pokonają Sun Shiyu grającego z Markiem Badowskim lub Pavlem Siruckiem – uważa 19-letni reprezentant Polski.

Samuel Kulczycki debiutował w LOTTO Superlidze już w sezonie 2015/16 w barwach Olimpii-Unii. W zespole z Grudziądza występował także w rozgrywkach 2918/19. Obecnie jest zawodnikiem niemieckiego Liebherr Ochsenhausen. W polskiej najwyższej lidze gra jego 16-letni brat Alan – po występach w Poltarex Pogoni Lębork przenosi się do Sokołowa SA Jarosław.

Dodaj komentarz