UKS Villa Verde Olesno bliżej historycznego awansu

Tenisiści stołowi UKS Villa Verde Olesno są blisko historycznego awansu do LOTTO Superligi. W dpierwszym meczu barażowym u siebie wygrali z KS Darz Bór Karnieszewice 7:3. Wynik tego nie wskazuje, ale rywalizacja była bardzo wyrównana. Rewanż 5 czerwca w Karnieszewicach.

Punkty zdobyli: dla UKS Villa Verde – Radek Mrkvicka 2, Daniel Lis 1, Piotr Cyrnek 1, Artur Białek 1 oraz deble Radek Mrkvicka/Piotr Cyrnek i Daniel Lis/Artur Białek; dla KS Darz Bór – Bartosz Szarmach 1, Marcin Marchlewski 1, Marcin Woskowicz 1.

Na pierwszym stole gospodarze triumfowali 4:1, zaś na drugim 3:2. W pewnym momencie zespół z Olesna prowadził 4:3, ale końcówka należała do niego. Wygrał 4 ostatnie gry singlowe, w tym 3 po 3:0. Ale wcześniej było sporo bardzo zaciętych spotkań.

Mój brat Karol miał piłkę meczową z Radkiem Mrkvicką, goniąc piątego seta od 4:10. Także mogło być nawet 4:0 dla nas w meczu przed deblami – mówił Bartosz Szarmach.

W piątek m.in. Radek Mrkvicka pokonał Karola Szarmacha 3:2 i 14-12 w 5 secie. Na drugim stole aż 4 pojedynki kończyły się 3:2 lub 2:3, m.in. Piotr Cyrnek przegrał z Marcinem Marchlewskim i Artur Białek z Marcinem Woskowiczem, zaś Piotr Cyrnek wygrał z Marcinem Woskowiczem.

Olesno znajduje się w województwie małopolskim (w powiecie dąbrowskim; Dąbrowa Tarnowska), zaś Karnieszewice w województwie zachodniopomorskim (w powiecie koszalińskim, w gminie Sianów). W 13-letniej historii LOTTO Superligi nie było klubów z tych województw.

W drugiej parze o występy w najwyższej lidze tenisistów stołowych w naszym kraju rywalizować będą ZKS Palmiarnia Zielona Góra i KTS Gliwice. Spotkania odbędą się 4 czerwca w Gliwicach i 10 czerwca w Zielonej Górze.