You are currently viewing Awans Miłosza Redzimskiego na 5 miejsce w światowym rankingu U-19

Awans Miłosza Redzimskiego na 5 miejsce w światowym rankingu U-19

17-letni Miłosz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) awansował z 7 na 5 miejsce w światowym rankingu juniorów (U-19). Liderem jest jego francuski rówieśnik Felix Lebrun.

W ostatnich dniach Miłosz Redzimski świetnie spisał się zarówno w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-21 w Skopje, jak i w turnieju WTT Youth Star Contender w Tunisie.

W MME w Macedonii Północnej Miłosz Redzimski obronił tytuł w singlu, a złoto zdobył także w deblu z Maciejem Kubikiem. Z kolei w Tunezji sięgnął po srebro w singlu, przegrywając finał z Koreańczykiem Oh Junsungiem. To syn Oh Sangeuna, byłego zawodnika Dartomu Bogorii i południowokoreańskiej reprezentacji.

W Afryce Północnej Miłosz Redzimski wywalczył także brąz w grze deblowej z Mateuszem Zalewskim (Palmiarnia Zielona Góra).

Na juniorskiej liście ITTF prowadzi Felix Lebrun przed Chińczykami Lin Shidongiem i Wen Ruibo, a także Oh Junsungiem i Miłoszem Redzimskim. Jedenasty jest Mateusz Zalewski.

Natomiast w seniorach klasyfikacja przedstawia się następująco, jeśli chodzi o tenisistów stołowych klubów LOTTO Superligi: 13 Nigeryjczyk Quadri Aruna (Oxynet Jarosław), 14 Koreańczyk Jang Woojin, 16 Szwed Truls Moregard (obaj Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz), 28 Duńczyk Jonathan Groth (Dekorglass Działdowo), 31 Tajwańczyk Kao Cheng-Jui (Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz).