You are currently viewing Biało-Czerwoni minimalnie słabi od Czerwonych Diabłów

Biało-Czerwoni minimalnie słabi od Czerwonych Diabłów

Niestety polscy tenisiści stołowi, mimo bardzo ambitnej postawy i walki do końca, nie awansowali do ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Europy w szwedzkim Malmoe. Nie udało im się zrewanżować za niepowodzenie z Belgami (1:3) w Igrzyskach Europejskich i dzisiaj przegrali 2:3.

Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego trafili z ustawieniem, bowiem m.in. Samuel Kulczycki miał zagrać z Cedricem Nyutinckiem, którego pokonał w półfinale play-off Bundesligi, a Maciej Kubik z Martinem Allegro, z którym niedawno wygrał w turnieju w Ołomuńcu.

Samuel Kulczycki ponownie świetnie poradził sobie z Cedricem Nyutinckiem, wygrywając do 5 (od stanu 5:5 Polak triumfował w każdej akcji), 9 i 11.

Niestety Miłosz Redzimski przegrał z – jak się później okazało, bohaterem Belgów nazywanych Czerwonymi Diabłami – Adrienem Rassenfosse 0:3. Maciej Kubik zaczął mecz z Martinem Allegro od 0:5, potem doszedł na 6:7, lecz pierwszego seta przegrał do 7. Przy 0:2 zaczął seryjnie zdobywać punkty, w trzecim secie od 2:3 do 9:3, a w czwartym od 4:3 do 11:4. W najważniejszy piątym Maciej Kubik uległ Martinowi Allegro 6:11.

Zgodnie z powiedzeniem „gramy do końca”, Biało-Czerwoni nie zamierzali rezygnować. Miłosz Redzimski przegrywał z Cedricem Nuytinckiem 0:1, 1:2, a 4 secie obronił piłkę meczową. Gdyby przegrał akcję przy 9:10 skończyłby się jego pojedynek i całe spotkanie 1/8 finału.

Na szczęście Miłosz Redzimski zwyciężył 12:10 oraz w piątym 11:8.

Przy 2:2 zagrali Samuel Kulczycki i Adrian Rassenfosse. Znów nasz zawodnik przegrywał 0:2, triumfował w dwóch kolejnych setach, lecz w piątym poniósł porażkę 5:11.