You are currently viewing Czeskie pożegnania w złotym kolorze

Czeskie pożegnania w złotym kolorze

Pavel Širuček, tak jak roku temu Jiří Vráblík, pożegnał się z LOTTO Superligą w najlepszy możliwy sposób – zdobył złoty medal z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W nowym sezonie zagra w swoim byłym klubie HB Ostrov Havlíčkův Brod.

W 2021 roku Jiří Vráblík był jednym z bohaterów finału LOTTO Superligi, w którym Dekorglass Działdowo pokonał Dartom Bogorię 3:1. Czeski zawodnik był grającym trenerem Dekorglassu. Po odejściu z drużyny z Działdowa zasilił SF SKK El Nino Praga.

W sezonie 2022/23 znów będziemy grali z Pavlem przeciwko sobie, ale już w naszej czeskiej Extralidze. Do mojego zespołu dołączy Tomas Konečný, który grał w Polsce w drużynach z Bytomia i Jarosławia. Z kolei Pavel Širuček będzie występował w HB Ostrov m.in. z grającym trenerem Dimitrijem Prokopcovem, kiedyś występującym w Ostródzie – dodał Jiří Vráblík.

W rankingu indywidualnym pierwsze miejsce zajął David Reitšpies z SKST Cheb 26:1, drugie Tomáš Tregler z HB Ostrov 20:2 i trzecie Jiří Vráblík 21:4.

W 2019 roku Jiří Vráblík i Pavel Širuček wystąpili w finale LOTTO Superligi, a wtedy Dartom Bogoria zwyciężył 3:0. Teraz odzyskał tytuł po 3-letniej przerwie.

W sezonie 2021/22 w Czechach w rozgrywkach ligowych najlepszy okazał się HB Ostrov. W walce o tytuł pokonał w play-off SKST Cheb 2-0.

Dodaj komentarz