You are currently viewing Finał LOTTO Superligi dla Dartomu Bogorii!

Finał LOTTO Superligi dla Dartomu Bogorii!

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki po raz 6 w historii zwyciężył w rozgrywkach LOTTO Superligi. W dzisiejszym finale wygrał w swojej hali z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz 3:1.

Łącznie to 8 tytuł Drużynowego Mistrza Polski dla klubu prowadzonego przez prezesa Dariusza Szumachera. Dartom Bogoria wrócił na krajowy tron po 3-letniej przerwie. Historyczny sukces odniósł zespół z Bydgoszczy, którego szefem jest Zbigniew Leszczyński. Wcześniej wywalczył brąz w 2017 roku.

Spotkanie o złoto, we wspaniałej atmosferze, oglądał nadkomplet publiczności. Pięknie kibicowali zarówno fani gospodarzy, jak i sympatycy z Bydgoszczy. Początek meczu zdecydowanie dla drużyny gości, bowiem Młodzieżowy Mistrz Polski Artur Grela pokonał Wicemistrza Polski Seniorów Marka Badowskiego 3:0.

W pojedynku Viacheslava Burova z Sun Shiyu to zawodnik bydgoskiej ekipy triumfował w pierwszym secie. Ale Chińczyk potrafił odwrócić losy rywalizacji, był lepszy w następnych trzech setach i doprowadził do remisu 1:1.

Sun Shiyu odchodzi z Dartomu Bogorii, podobnie jak Pavel Sirucek. Obaj w pożegnalnym występie spisali się doskonale. Czech wygrał z Vladislavem Ursu 3:0 i klub z Grodziska Mazowieckiego wyszedł na prowadzenie w wielkim finale 2:1.

Do ostatniej – jak się później okazało – gry przystąpili Marek Badowski i Viacheslav Burov. Pierwszy set 11:5 dla Badowskiego, zaś w drugim reprezentant Polski wygrywał już 10:5 i wydawało się, że za chwilę „utonie” w objęciach kolegów, w tym kontuzjowanych Panagiotisa Gionisa i Miłosza Redzimskiego.

Tymczasem Viacheslav Burov zagrał znakomicie, obronił 5 piłek meczowych, a potem nawet wygrywał 12:11. Ostatecznie 16:14 dla Marka Badowskiego i wielka, wielka radość w Grodzisku Mazowieckim. Gratulacje dla złotych i srebrnych medalistów oraz Dekorglassu Działdowo i AZS AWFiS Balta Gdańsk, czyli klubów, które wywalczyły brązowe medale.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:1

  1. Marek Badowski – Artur Grela 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)
  2. Sun Shiyu – Viacheslav Burov 3:1 (8:11, 11:8, 11:8, 11:7)
  3. Pavel Sirucek – Vladislav Ursu 3:0 (11:5, 13:11, 11:9)
  4. Marek Badowski – Viacheslav Burov 2:0 (11:5, 16:14)

Dodaj komentarz