You are currently viewing Jiří Vráblík: „Dartom Bogoria zna smak finałów i zwycięstw o złoto”

Jiří Vráblík: „Dartom Bogoria zna smak finałów i zwycięstw o złoto”

„Nieznacznym, ale jednak faworytem jest Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, który zna smak finałów i zwycięstw o złoto” – mówi Jiří Vráblík przed niedzielnym (5 czerwca) meczem o tytuł w LOTTO Superlidze, w którym Dartom Bogoria spotka się z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Początek o g. 15:00.

Czech Jiří Vráblík, mający również polski paszport, był jednym z bohaterem ubiegłorocznego play-off. Świetnie zagrał w rewanżowym meczu półfinałowym, w którym Dekorglass Działdowo pokonał Sokołów SA Jarosław 3:1. Wygrał wtedy z Pawłem Chmielem 3:1 i w decydującym pojedynku z Kou Leiem 2:0 i 11:3, 11:6. Dzięki wysokiemu zwycięstwu Vráblíka, Dekorglass awansował do finału, w którym ograł Dartom Bogorię 3:1 (Jiří Vráblík pokonał Miłosza Redzimskiego 3:2).

W tym sezonie kibicowałem Dekorglassowi, a skoro mój był klub wywalczył brąz i nie ma go w finale, to stawiam na Dartom Bogorię. Spodziewam się, że oni wygrają, choć nieznacznie, po wyrównanym meczu. Najważniejsze, aby kibice zobaczyli piękne spotkanie. To najważniejsze w tenisie stołowym – powiedział Jiří Vráblík, obecnie grający w SF SKK El Nino Praga.

Były reprezentant Czech twierdzi, że jest kilka argumentów przemawiających za zespołem prowadzonym przez trenera Tomasza Redzimskiego: – Nawet jeśli zagrają bez Panosa Gionisa i Miłosza Redzimskiego, to dalej mają w składzie bardzo doświadczonych w meczach o stawkę Marka Badowskiego i mojego kolegę Pavla Sirucka. Oni już grali kilka razy w finałach, znają smak złoto, a do tego wystąpią w swojej hali, w której czują się najlepiej.

Jiří Vráblík ma nadzieję, że finałowy mecz Dartomu Bogorii z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą będzie trzymał w napięciu do ostatnich piłek. – Byłoby świetnie, aby fani mieli wielkie emocje do samego końca, do ostatnich akcji.

39-letni Jiří Vráblík, były Mistrz Czech w singlu, w polskiej LOTTO Superlidze występował w Polonii Bytom w sezonie 2012/13, zaś od 2013 do 2021 roku grał z Dekorglassem. Był nawet grającym trenerem klubu z Działdowa. Wywalczył z nim m.in. Mistrzostwo Polski w 2021 roku oraz Wicemistrzostwo Polski w 2016 i 2019 roku.

Dodaj komentarz