You are currently viewing Kang Dongsoo pozostaje w Bydgoszczy

Kang Dongsoo pozostaje w Bydgoszczy

Bardzo dobra wiadomość dla kibiców Wicemistrza LOTTO Superligi LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz. W drużynie nadal będzie występował obrońca z Korei Południowej Kang Dongsoo. Tym samym dołącza do Artura Greli i Mołdawianina Vladislava Ursu, którzy również przedłużyli kontrakty.

28-letni Kang Dongsoo (ur. 14 marca 1994 roku) w tym sezonie miał bilans gier 10-5 w singlu. Pokonał m.in. Marka Badowskiego z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Rosjanina Grigory Vlasova z Sokołowa SA Jarosław i Greka Konstantinosa Angelakisa, również grającego w barwach podkarpackiego klubu.

Tenisista stołowy z Korei Południowej wystąpił w ćwierćfinałowych spotkaniach play-off z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i dwa razy ograł Giorgosa Konstantinopoulosa, a przegrał z Danielem Bąkiem.

Z kolei w swoim pierwszym sezonie w barwach klubu z Bydgoszczy 2018/19 uzyskał podobny indywidualny wynik 11-5. Ale wtedy drużyna uplasowała się na 8 miejscu.

Kang Dongsoo wygrał wtedy m.in. z Grekiem Panagiotisem Gionisem, Czechem Pavlem Siruckiem, Słowakiem Wang Yangiem, Ukraińcem Kou Leiem, a przegrał z Japończykiem Taku Takakiwą, Samuelem Kulczyckim, Robertem Florasem.

W nowym sezonie LOTTO Superligi Kang Dongsoo będzie razem z Taku Takakiwą czy Lam Siu Hangiem w LOTTO Polski Cukier Gwieździe Bydgoszcz.

Dodaj komentarz