You are currently viewing Stecyszyn i Pyśk opuszczają Mistrza Polski

Stecyszyn i Pyśk opuszczają Mistrza Polski

19-letni Jakub Stecyszyn i 18-letni Patryk Pyśk opuszczają zespół Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. W drużynie pozostają inni młodzi zawodnicy m.in. 15-letni Miłosz Redzimski i 17-letni Michał Gawlas.

Kuba Stecyszyn zagrał w meczu z AZS AWFiS Balta Gdańsk i był bardzo bliski pokonania Tomasza Tomaszuka. Wygrywał 2:0 i 10-8, a w piątym secie też miał meczbole. Z kolei Patryk Pyśk zadebiutował u nas w LOTTO Superlidze w poprzednim sezonie – mówi Tomasz Redzimski, trener Dartomu Bogorii.

W tym sezonie obaj występowali w 1-ligowej drugiej drużynie Dartomu Bogorii.

W barażach o utrzymanie z OSSM zagrał Kuba Stecyszyn i wygrał 3 single oraz 2 deble z Michałem Gawlasem. W nowym sezonie Kuba będzie bronił barw – na wypożyczeniu – BiSTS Bielsko-Biała – dodał szkoleniowiec.

Tomasz Redzimski podkreślił, że w szerokim składzie Mistrzów Polski było trzech młodych polskich zawodników.

– To także wskazówka dla innych juniorów czy kadetów, że można w naszym kraju się rozwijać i że trenerzy klubowi o nich myślą i dbają.

Do Dartomu Bogorii wraca 16-letni Jacek Mitas z UKS Return Piaseczno. Był w składzie z Michałem Gawlasem i Kubą Stecyszynem – niedawno wspólnie zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów.

Zdecydowaliśmy, że drugi zespół walczący w 1 lidze będziemy budować w ten sposób, aby własnymi siłami grać skutecznie o pozostanie na tym poziomie – wyjaśnił Tomasz Redzimski.

Stopniowo do zdrowia, po złamaniu piątej kości śródręcza, wraca Miłosz Redzimski, Wicemistrz Świata kadetów.

Pocieszające jest to, że już trenuje i być może uda się przygotować do Mistrzostw Europy juniorów. Uderza już forhandem, choć nie z maksymalną siłą. Może już serwować, kłopot jest z kolei z odbiorem serwu przebiciem. Z dnia na dzień jest coraz lepiej, za 6-7 dni kość w pełni się zagoi – stwierdził trener i ojciec.

Dodaj komentarz