You are currently viewing Kosowski: „Nie przewiduję niespodzianek w półfinałach”

Kosowski: „Nie przewiduję niespodzianek w półfinałach”

„Nie przewiduję niespodzianek w półfinałach play-off LOTTO Superligi” – mówi Jakub Kosowski, były Mistrz Polski w grze pojedynczej. W piątek, 6 maja oraz niedzielę, 8 maja broniący tytułu mistrzowskiego Dekorglass Działdowo zagra w dwumeczu z najlepszym zespołem sezonu zasadniczego i Grupy Mistrzowskiej LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, zaś AZS AWFiS Balta Gdańsk z Wicemistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Uważam, że w półfinałach odniosą zwycięstwa mój były klub Dartom Bogoria oraz Dekorglass. Obydwie drużyny dysponują mocnymi składami na wszystkich trzech pozycjach, zbyt silnymi dla swoich rywali, aby spodziewać się ich potknięć na tym etapie rozgrywek – powiedział 39-letni Jakub Kosowski, były reprezentant Polski.

W LOTTO Superlidze Jakub Kosowski (ur. 26 grudnia 1982 roku) występował w drużynach z Bytomia 2013-2015, Grodziska Mazowieckiego 2015-2016 oraz Jarosławia 2016-2017. Obecnie jest zawodnikiem niemieckiej Herthy Berlin.

Składy składami, ale nie oznacza to, że w półfinałach będzie mniej ciekawie niż w finale. Mecze z takimi zawodnikami jak Wang Zeng Yi, Vladislav Ursu czy Artur Grela na pewno dostarcza dużo emocji kibicom – dodał tenisista stołowy, który m.in. sięgnął po Puchar Niemiec i Puchar Europy ETTU z Pluderhausen.

Finał LOTTO Superligi odbędzie się 5 czerwca na neutralnym terenie.

Tak jak powiedziałem, wszystko wskazuje, że o złoty medal zagrają te same kluby, co rok temu Dartom Bogoria i Dekorglass. Szanse w finale oceniam zatem 50 na 50 – przyznał Jakub Kosowski.

Plan półfinałów

6 maja
18:00 Dekorglass Działdowo – LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
18:00 AZS AWFiS Balta Gdańsk – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

8 maja
15:00 LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dekorglass Działdowo
16:00 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – AZS AWFiS Balta Gdańsk

Dodaj komentarz