You are currently viewing W niedzielę finał oraz baraże

W niedzielę finał oraz baraże

W finale w Grodzisku Mazowieckim Dartom Bogoria spotka się o g. 15:00 z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Również 5 czerwca dojdzie do barażów o awans do elity. KTS Gliwice zagra z ZKS Palmiarnia Zielona Góra I (g. 16:00, Gliwice); rewanż 10.06. Natomiast KS Darz Bór Karnieszewice zmierzy się z UKS Villa Verde Olesno (g. 16:00, Karnieszewice). To już rewanżowe spotkanie, pierwsze zakończyło się zwycięstwem Villa Verde 7:3.

Oczywiście oczy większości kibiców skierowane będą na Grodzisk Mazowiecki. To tam odbędzie się 6 w historii pojedynczy finał LOTTO Superligi. Organizatorzy spodziewają się nadkompletu publiczności, zarówno z Grodziska Mazowieckiego, jak i Bydgoszczy.

Po raz pierwszy o zwycięstwie w superligowych rozgrywkach decydował jeden mecz w 2016 roku. W finale w Mysiadle (gmina Lesznowola, powiat Piaseczno) koło Warszawy broniąca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz pokonała Dekorglass Działdowo 3:1.

W 2017 roku w podwarszawskiej Kobyłce Dartom Bogoria wygrała z Unia-AZS AWFiS Gdańsk 3:0, a kolejne trzy finały – w 2018, 2019 i 2021 roku (w 2020 roku rywalizację przerwano z powodu pandemii, tytuł zdobył Sokołów SA-Kolping Frac Jarosław) – rozegrano w hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. Kolejno tytułu zdobywały Kolping Frac, Dartom Bogoria i Dekorglass.

W niedzielę Dartom Bogoria stanie przed szansą zdobycia 6 tytułu mistrzowskiego w LOTTO Superlidze (i łącznie 8 w Drużynowych Mistrzostwach Polski), a LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pierwszy raz wystąpi w finale. Gra o złoto to także bardzo ciekawa rywalizacja prezesów Dariusza Szumachera (szef PZTS) i Zbigniewa Leszczyńskiego (szef LOTTO Superligi). Na co dzień wspólnie pracują na rzecz rozwoju polskiego tenisa stołowego.

Dodaj komentarz