You are currently viewing Patryk Chojnowski z dwoma złotymi medalami Mistrzostw Świata

Patryk Chojnowski z dwoma złotymi medalami Mistrzostw Świata

32-letni Patryk Chojnowski (Petralana TTS Polonia Bytom) zdobył 2 złote medale podczas zakończonych w hiszpańskiej Grenadzie Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Patryk Chojnowski, jeden z najlepszych polskich zawodników LOTTO Superligi w ostatniej dekadzie, zwyciężył w singlu w klasie 10 oraz w mikście z Natalią Partyką w XD20.

W finale gry pojedynczej Patryk Chojnowski wygrał z Indonezyjczykiem Davidem Jacobsem 3:0 (11:9, 11:9, 11:7).

Wcześniej reprezentant Polski pokonał po 3:0 Brazylijczyka Claudio Massada, Argentyńczyka Dario Neirę i Francuza Mateo Boheas.

Zgłoszony do LOTTO Superligi w ZKS Palmiarnia Zielona Góra Igor Misztal był bliski ogrania Davida Jacobsa w 1/8 finału. Polak przegrał 1 seta 16:18, wygrał dwa kolejne, zaś nie powiodło mu się w 4 i 5.

W rywalizacji o złoty medal w grze mieszanej Patryk Chojnowski i Natalia Partyka pokonali reprezentantów Australii Ma Lina i Yang Qian 3:2 (5:11, 9:11, 11:6, 11:7, 11:3).

We wcześniejszych rundach polski duet okazał się lepszy od przeciwników z Niemiec (Bjoern Schnake/Marlene Reeg) i Indonezji (David Jacobs/Hana Resti).

Patryk Chojnowski jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Świata i Europy w paratenisie stołowym, zaś w singlu w Igrzyskach Paraolimpijskich zdobył do tej pory 2 złote i 1 srebrny medal.

Dodaj komentarz