You are currently viewing 16-letni Miki Hayato zadebiutuje w KTS Energa Manekin Toruń

16-letni Miki Hayato zadebiutuje w KTS Energa Manekin Toruń

16-letni Miki Hayato, równieśnik m.in. Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Alana Kulczyckiego (Oxynet Jarosław), zadebiutuje w KTS Energa Manekin Toruń. Japończyk zagra w najbliższych meczach LOTTO Superligi z UKS Villa Verde Olesno oraz SBR Dojlidy Białystok.

Chcemy dać szansę Hayato. Stawiamy na młodość i przebojowość tego zawodnika. Jest aktualnym, brązowym medalistą Mistrzostw Japonii juniorów. Liczymy na jego dobrą i odważną grę – mówi Grzegorz Adamiak, trener toruńskiego zespołu.

Wcześniej w tym sezonie w barwach KTS Energa Manekin zagrali dwaj obcokrajowcy, Japończyk Yuki Matsuyama i Koreańczyk Kim Donghyun. Pierwszy wygrał wszystkie 3 pojedynki, zaś Kim ma bilans 6-4.

Zgłoszeni przez nas do rozgrywek Azjaci byli dostępni, ale zdecydowaliśmy się na Mikiego Hayato. Czujemy, że wykorzysta swoją szansę. Wczoraj przyjechał do Torunia – powiedział szkoleniowiec.

Drużyna z Torunia świetnie zaczęła sezon w LOTTO Superlidze, odniosła 3 zwycięstwa i była na czele tabeli. Ale po serii 5 porażek spadła na 8 miejsce.

Liczymy, że zagramy na swoim najwyższym poziomie i przełamiemy zła passę .Myślimy o dwóch zwycięstwach, i z Olesnem, i z Białymstokiem – przyznał Grzegorz Adamiak, który grał kiedyś w Villa Verde w 1 lidze.

W kadrze na piątkowe (18:00) spotkania z Villa Verde i niedzielne z SBR Dojlidy (16:00) – obydwa w Toruniu – są także Damian Węderlich 3-4, Tomasz Kotowski 2-4, Konrad Kulpa 0-3. – Wszyscy są zdrowi i gotowi do gry – dodał trener.

Najbliżsi rywale torunian zajmują obecnie pozycje spadkowe, odpowiednio 12 i 13.

Dodaj komentarz