You are currently viewing Siódmy sezon Panosa Gionisa w Dartomie Bogorii!

Siódmy sezon Panosa Gionisa w Dartomie Bogorii!

Znakomity grecki tenisista stołowy Panagiotis Gionis przedłużył umowę z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, a sezon 2023/24 będzie jest siódmym w zespole Mistrza Polski!

Panos Gionis zostaje z nami na kolejny sezon, wyleczył kontuzję i utrzymuje wysoki poziom, natomiast odchodzą pozostali obcokrajowcy – mówi Tomasz Redzimski, który od 15 lat jest trenerem drużyny Dartomu Bogorii.

43-letni Panagiotis Gionis (ur. 07.01.1980 roku) zadebiutował w mazowieckim klubie w sezonie 2016/17. Kolejny spędził w Borussii Dusseldorf, a od 2018 roku nieprzerwanie występuje w Dartomie Bogorii. Zdobył z nim po 3 złote i 3 srebrne medale w LOTTO Superlidze.

Grecki defensor ma bilans w singlu w tym sezonie 10-3. Poza tym bardzo dobrze spisywał się w klubowych rozgrywkach międzynarodowych, w których Dartom Bogoria osiągnął półfinał Pucharu Europy.

Obrońcę tytułu opuszcza Koreańczyk Jang Seongil, a także pingpongiści, którzy ani razu nie zagrali, tj. jego rodak An Jaehyun i Japończyk Hiroto Shinozuka.

Jeśli chodzi o polskich tenisistów stołowych podstawowego składu, zostają Marek Badowski i Miłosz Redzimski, a zastanawiamy się nad najlepszą opcją dla Michała Gawlasa. W grę wchodzi wypożyczenie, ale to nie jest przesądzone – powiedział trener Tomasz Redzimski.

Dartom Bogoria w Grupie Mistrzowskiej zagra jeszcze w swojej hali 14 kwietnia z AZS AWFiS Balta Gdańsk i 16 kwietnia z Oxynetem Jarosław. Ma szansę „przeskoczyć” w tabeli Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, co oznaczałoby rywalizację w ćwierćfinale play-off z klubem z 7 miejsca. Będzie nim AZS AWFiS Balta lub Olimpia-Unia Grudziądz.

Dodaj komentarz