You are currently viewing WTT Feder Otocec 2022: Bardzo dobra gra Marka Badowskiego w kwalifikacjach

WTT Feder Otocec 2022: Bardzo dobra gra Marka Badowskiego w kwalifikacjach

Marek Badowski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki pokonał dwóch rywali i awansował do ostatniej rundy kwalifikacji singla w turnieju WTT Feeder Otocec 2022 w Słowenii.

We wtorek wygrał z Chińczykiem Xiong Mengyangiem 3:1 (11:4, 11:5, 7:11, 11:4) i bardzo doświadczonym Serbem Aleksandarem Karakseviciem 3:2 (6:11, 9:11, 16:14, 11:6, 11:8).

Jutro o awans do turnieju głównego Marek Badowski zagra z kolejnym Chińczykiem Liang Guodongiem, który dzisiaj ograł po 3:1 Ng Pak Nama z Hongkongu i Robina Devosa z Belgii.

W zawodach głównych w Otocec są pozostali reprezentanci Polski – Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo oraz Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, którzy w minionym sezonie reprezentowali Liebherr Ochsenhausen, ale w turniejach krajowych grają w barwach Dekorglassu.

W środę w decydujących spotkaniach kwalifikacji wystąpią Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn, w grze mieszanej oraz Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w grze deblowej. Polska para mieszana spotka się z Anglikami Charlotte Bardsley i Tomem Jarvisem, zaś Mistrzowie Europy Juniorów zmierzą się z Japończykami Sorą Matsushimą i Jo Yokotani.

Dodaj komentarz