You are currently viewing Dartom Bogoria i Dekorglass zagrają w Lidze Mistrzów

Dartom Bogoria i Dekorglass zagrają w Lidze Mistrzów

Dwaj przedstawiciele LOTTO Superligi, aktualny i ubiegłoroczny Mistrz Polski, tj. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo zagrają w Lidze Mistrzów ETTU w sezonie 2022/23.

Europejska Unia opublikowała listę klubów zakwalifikowanych do pucharów. Tylko Niemcy i Polska mają dwa kluby wśród ósemki najwyżej sklasyfikowanych zespołów i zagrają w II rundzie grupowej. Dartom Bogoria jest rozstawiony z piątką, zaś Dekorglass z siódemką.

Kluby z Grodziska Mazowieckiego i Działdowa z racji dużej liczby punktów nie muszą grać w I rundzie (20-25 września). ETTU wraca do rozgrywek systemem ligowym i w II rundzie odbędzie się 6 kolejek meczów, po dwa w październiku, listopadzie i grudniu.

Pewne miejsce w II rundzie grupowej LM, poza Dartomem Bogorią i Dekorglassem, mają Borussia Dusseldorf, FC Saarbrucken (obydwa Niemcy), Hennebont (Francja), Sporting Lizbona (Portugalia), Roskilde BTK 61 (Dania) i Felbermayr Wels (Austria).

Na liście drużyn, które mogą wystąpić w Europe Trophy, nowych rozgrywkach europejskich (trzeci poziom, po Lidze Mistrzów i Pucharze Europy), jest Energa KTS Toruń. Zespół prowadzony przez menedżera Krzysztofa Piotrowskiego jest zdobywcą Pucharu Polski.

Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, czy zgłosimy się do Europe Trophy. Doświadczenie międzynarodowe zdobywaliśmy kilka lat temu grając w Lidze Mistrzów – mówi Krzysztof Piotrowski, który w ostatnich dniach uczestniczył w Mistrzostwach Europy Weteranów w Rimini. Wygrał łącznie 5 pojedynków, a przegrał mecz o awans do 1/8 finału.

Dodaj komentarz