You are currently viewing Mistrzowie Świata zbyt silni dla Kubika i Kulczyckiego

Mistrzowie Świata zbyt silni dla Kubika i Kulczyckiego

Najbardziej zacięty był 3 set, ale w całym meczu Maciej Kubik i Samuel Kulczycki przegrali z Mattiasem Falckiem i Kristianem Karlssonem 0:3 w 1/8 finału Mistrzostw Świata w Durbanie w Republice Południowej Afryki.

Maciej Kubik (rocznik 2003) i Samuel Kulczycki (2002) krok po kroku zbliżają się do najlepszych na kontynencie i w MŚ. Dzisiaj górą byli broniący tytułu Szwedzi, ale Polacy pokazali, że drzemie w nich duży potencjał.

W secie numer 3 prowadzili cały czas 5:3, 6:4, 8:6, potem było po 8, ale następnie 10:8 dla Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego. Niestety nie wykorzystali dwóch setboli i przegrali na przewagi.

W 1 secie Biało-Czerwoni doprowadzili do rezultatu 5:7, w 2 zaś wyraźnie przeważali bardzo doświadczeni, grający ze sobą od wielu sezonów Szwedzi.

Wcześniej polscy pingpongiści ogrywali Portugalczyków Geraldo i Apolonię oraz Mistrza Polski Jakuba Dyjasa w parze z Belgiem Nuytinckiem.

Samuel Kulczycki i Maciej Kubik w młodym wieku grali w LOTTO Superlidze w Olimpii-Unii Grudziądz, a od kilku lat występują w Niemczech.

MŚ – 1/8 finału: Maciej Kubik/Samuel Kulczycki (Polska) – Mattias Falck/Kristian Karlsson (Szwecja) 0:3 (5:11, 4:11, 11:13)

Dodaj komentarz