You are currently viewing We wtorek losowanie III rundy Pucharu Europy

We wtorek losowanie III rundy Pucharu Europy

Już jutro, 24 października o g. 10:00 przeprowadzono zostanie losowanie par III rundy Pucharu Europy. Zagrają brązowi medaliści LOTTO Superligi: Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Spotkania tej fazy odbędą się w terminach 11-14 listopada oraz 15-19 listopada.

Natomiast w decydującej II rundzie grupowej Ligi Mistrzów uczestniczą i o awans do Final Four rywalizują Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Wicemistrz Polski Dekorglass Działdowo.

Potencjalnymi przeciwnikami klubów z Bydgoszczy i Suchedniowa w III rundzie Pucharu Europy są: belgijski TTC Sokah Hoboken, duński Roskilde BTK 61, czeskie El Nino Praga i TTC Ostrava 2016, niemiecki ASV Grünwettersbach i hiszpański Robin Hat Prisco L´Escala.

Do ciekawej sytuacji doszło w grupach A i B. W pierwszej trzy drużyny zgromadziły po 5 punktów, a najlepszy bilans gier miał Global Pharma Orlicz 1924. Z kolei ASV Grünwettersbach minimalnie wyprzedził węgierski PTE PEAC Kalo-Meh, chociaż bezpośredni mecz przegrał 2:3.

W gr. B zwyciężył z 6 pkt TTC Sokah Haboken, a po 4 pkt uzyskały Robin Hat Prisco L´Escala, chorwacki Libertas Marinkolor i hiszpański CTT Les Borges. Minimalnie awansowali Hiszpanie.

Zwycięzcy 4 par III rundy zagrają w ćwierćfinale Pucharu Europy z zespołami, które zajmą 2 miejsca w II rundzie Ligi Mistrzów.