You are currently viewing Puchar Europy: Polski Cukier Gwiazda w europejskim składzie

Puchar Europy: Polski Cukier Gwiazda w europejskim składzie

Za tydzień Polski Cukier Gwiazda i Global Pharma Orlicz 1924 powalczą – odpowiednio w turniejach w Rumunii i Niemczech – o awans do III rundy Pucharu Europy. Poznaliśmy już skład zespołu z Bydgoszczy, zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski.

– W rumuńskim Odorheiu Secuiesc wystąpią: Vladislav Ursu, Artur Grela, Leonardo Mutti. Powtórzenie ubiegłorocznego sukcesu jest celem, do którego będziemy dążyli w zawodach rozgrywanych od 20 do 22 października – mówi Zbigniew Leszczyński, prezes-menedżer klubu z Bydgoszczy.

Rok temu również w Odorheiu Secuiesc Polski Cukier Gwiazda odniósł trzy zwycięstwa i zajął 1 miejsce, pokonując gospodarza turnieju drużynę CSS-SZAK oraz SF SKK El Nino Praga i Solex-Consult TT Wiener Neustadt.

Tym razem bydgoski zespół będzie miał dwóch tych samych przeciwników: z Rumunii i Czech. Z klubem z Austrii Gwiazda niedawno rywalizowała w I rundzie Ligi Mistrzów, ale niestety przegrała minimalnie 2:3 w chorwackim Dubrowniku. To był mecz decydujący o awansie. W kolejnej fazie z Solex-Consult zmierzy się Dekorglass Działdowo.

Tymczasem Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz i Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów rywalizować będą o III rundę Pucharu Europy. Wystąpi w niej 8 klubów – z lokat 1 i 2 w czterech grupach PE. Później zwycięzcy czterech dwumeczów zakwalifikują się do ćwierćfinału – dołączą do nich 4 ekipy z 2 miejsc w II rundzie grupowej Ligi Mistrzów.

Program meczów II rundy Pucharu Europy:

Grupa A (Karlsruhe, Niemcy)
21.10 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – PTE PEAC Kalo-Meh (Węgry) 10:30
21.10 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Top Spin Messina (Włochy) 18:30
22.10 Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – ASV Grünwettersbach (Niemcy) 18:30

Grupa C (Odorheiu Secuiesc, Rumunia)
20.10 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – CSS-SZAK Odorheiu Secuiesc 18:00
21.10 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SF SKK El Nino Praga 13:00
22.10 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – De Boer Taverzo (Holandia) 18:00.