You are currently viewing Polonia Bytom bez pierwszoligowych rezerw

Polonia Bytom bez pierwszoligowych rezerw

Ciąg dalszy zmian w Polonii Bytom, dziewiątym zespole ostatniego sezonu LOTTO Superligi. „Nasze rezerwy nie zagrają w 1 lidze, zdecydowaliśmy się przekazać swoje miejsce ATS Akanza AZS UMCS Lublin” – mówi Michał Napierała, menedżer śląskiego zespołu.

Już wcześniej informowaliśmy, że zmieni się skład pierwszej drużyny Polonii. Roberta Florasa, Adriana Więcka i Jakuba Folwarskiego zastąpią Patryk Chojnowski, Jakub Perek i Chińczyk Wang Lichen.

Postanowiliśmy, że drugi zespół nie będzie już występował w pierwszej lidze, a drugiej. Z tego co wiem poszczególni zawodnicy rezerw odchodzą do innych klubów – dodał Michał Napierała.

Czy to oznacza, że bytomianie w LOTTO Superlidze będą musieli sobie radzić w 3-osobowym składzie?

Okienko transferowe jest otwarte, więc nie można wykluczyć, że ktoś jeszcze do nas dołączy. W tym momencie ważną dla nas informacją jest to, że Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych nie pokrywają się z meczami LOTTO Superligi. Bo musielibyśmy przekładać spotkania z uwagi na wyjazd do Hiszpanii Patryka Chojnowskiego – przyznał menedżer.

Drugi zespół opuścił m.in. 24-letni Marcin Balcerzak, który grał w barwach Polonii w najwyższej klasie w sezonach 2017-18, 2019-20 i 2020-21.

W nowym sezonie będę grać w Strzelcu Frysztak – poinformował Marcin Balcerzak, który w bytomskiej Polonii występował od kilkunastu lat.

W 1 kolejce superligowego sezonu Polonia zagra na wyjeździe 9 września z Dojlidami Białystok, zaś w 2 kolejce podejmie 11 września Sokołów SA Jarosław.

Dodaj komentarz