You are currently viewing 4 sierpnia losowanie Ligi Mistrzów i Pucharu Europy

4 sierpnia losowanie Ligi Mistrzów i Pucharu Europy

4 sierpnia odbędzie się losowanie grup (I i II runda) Ligi Mistrzów oraz grup Pucharu Europy. W Champions League zagrają Mistrzowie LOTTO Superligi z 2022 i 2021 roku czyli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo, a w Europe Cup Wicemistrz Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

Dartom Bogoria jest rozstawiony z nr 5, a Dekorglass z nr 7, dlatego zagrają od II rundy grupowej. W czwartek zostaną rozlosowane do drużyn z pozycji 1-4, a więc poznają swoich pierwszych przeciwników w Champions League w sezonie 2022/23.

Kluby LOTTO Superligi mogą trafić na: Borussię Düsseldorf, 1. FC Saarbrücken TT e.V., GV Hennebont TT lub Sporting Clube de Portugal.

Kolejnych rywali kluby Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo będą znały po wrześniowych rozgrywkach w I rundzie – 16 drużyn zostanie podzielonych jutro na 4 grupy.

W dniu 4.08 odbędzie się także losowanie fazy grupowej Pucharu Europy ETTU, z udziałem Wicemistrza Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

W Europe Trophy zagra Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, ale losowanie trzeciego z pucharów odbędzie się w późniejszym czasie.

Jeśli chodzi o ostatnie lata i finały europejskich rozgrywek, w Pucharze Europy trofeum zdobył Dekorglass Działdowo w 2018 roku, a 2 miejsce zajęły Olimpia-Unia Grudziądz w 2015 roku i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w 2013 roku.

Dodaj komentarz