You are currently viewing Konrad Kulpa wygrał turniej „Dimakt Cup”

Konrad Kulpa wygrał turniej „Dimakt Cup”

Tuż przed rozpoczęciem sezonu w LOTTO Superlidze, w Gdańsku odbył się turniej „Dimakt Cup”. Siódmą edycję zawodów wygrał Konrad Kulpa z KTS Energa Manekin Toruń.

W rozgrywkach grupowych pokonałem jednego z duńskich rywali 3:1 i Kamila Dziadka 3:1, a następnie w fazie pucharowej wygrałem z Samuelem Michną 3:2, z Jakubem Krawczykiem 3:0, w półfinale z Tomaszem Kotowskim 3:1 i w finale z Damianem Węderlichem 3:1 – mówi Konrad Kulpa.

W zawodach uczestniczyło 27 tenisistów stołowych, w tym z duńskiego klubu B75, a po rundzie grupowej 16 rywalizowało o zwycięstwo. Bardzo dobrze spisali się pingpongiści klubu z Torunia, którzy zajęli całe podium. Wygrał Konrad Kulpa przed Damianem Węderlichem i Tomaszem Kotowskim.

Na miejscu 4 uplasował się Szymon Malicki (KS AZS AWFiS Balta Gdańsk), a na lokatach 5-8 sklasyfikowani zostali: Jakub Krawczyk (KS AZS AWFiS Balta Gdańsk), Dawid Michna (Energa Manekin Toruń), Artur Białek (UKS Villa Verde Olesno) i Artur Daniel (KS AZS AWFiS Balta Gdańsk).

Na inaugurację LOTTO Superligi KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów wygrał u siebie z Oxynet Jarosław 3:2. Zespół z Kielecczyzny zdobył 2 punkty i został pierwszym liderem, a drużyna z Podkarpacia wywalczyła 1 pkt.

Kolejne spotkanie 7 września, a zagrają w Bydgoszcz Mistrz i Wicemistrz Polski – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i LOTTO Polski Cukier Gwiazda.

Klub z Torunia 9 września spotka się z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, a AZS AWFiS Balta tego samego dnia zmierzy się z Olimpią-Unią Grudziądz.

Dodaj komentarz