You are currently viewing ME w Monachium: Bardzo dobry występ Polaków w pierwszym dniu kwalifikacji

ME w Monachium: Bardzo dobry występ Polaków w pierwszym dniu kwalifikacji

Bardzo dobrze rozpoczęli polscy tenisiści stołowi zmagania w Mistrzostwach Europy w Monachium. W sobotnich spotkaniach kwalifikacyjnych wygrywali Maciej Kubik i Samuel Kulczycki oraz Miłosz Redzimski z Mołdawianinem Vladislavem Ursu w deblu, a także Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn w mikście.

Ostatnia z wymienionych par ograła czeski duet David Reitspies/Katerina Tomanovska 3:0 (11:7, 11:7, 11:4). Jutro o g. 10.05 Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn w 1 rundzie turnieju głównego zagrają z Anglikami Liamem Pitchfordem i Ho Tin-Tin.
Rozstawieni Jakub Dyjas/Natalia Partyka w 1/16 finału spotkają się z tureckim mikstem Ibrahim Gunduz/Sibel Altinkaya.

W eliminacjach gry deblowej Miłosz Redzimski i Vladislav Ursu pokonali Estończyków Aleksandra Smirnova i Toomasa Libene 3:1 (9:11, 11:7, 13:11, 11:7). Maciej Kubik i Samuel Kulczycki bardzo pewnie wygrali z duetem Michael Tauber (Izrael)/Marios Yiangou (Cypr) 3:0 (11:4, 11:8, 11:2).

Jutro wspomniany początek zawodów głównych w grze mieszanej, a także rozpoczęcie rywalizacji w eliminacjach gry pojedynczej. W pierwszych meczach Miłosz Redzimski spotka się z Norwegiem Martinem Frosethem, Maciej Kubik ze Szwajcarem Loicem Stollem i Samuel Kulczycki z Toomasem Libene.

Z grona zagranicznych zawodników występujących w klubach LOTTO Superlidze do turnieju głównego w grze podwójnej awansowali Duńczyk Jonathan Groth (z Anglikiem Liamem Pitchfordem) oraz Turek Ibrahim Gunduz (ze swoim rodakiem Abdullahem Yigenlerem). Odpadli zaś Hiszpan Carlos Caballero (z Joanem Masipem) i Ukrainiec Yaroslav Zhmudenko (z Antonem Limonovem).

W mikście awans wywalczyli Carlos Caballero, Sofia-Xuan Zhang (Hiszpania) i Ibrahim Gunduz/Sibel Altinkaya (Turcja), a wyeliminowani zostali Vladislav Ursu, Alexandra Chiriacova (Mołdawia).

Komplet wyników

Dodaj komentarz