You are currently viewing Piotr Cyrnek 157. polskim tenisistą stołowym w LOTTO Superlidze

Piotr Cyrnek 157. polskim tenisistą stołowym w LOTTO Superlidze

27-letni Piotr Cyrnek został 157. polskim tenisistą stołowym w rozgrywkach LOTTO Superligi, których początki sięgają 2009 roku. Zadebiutował w meczu KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów z Oxynet Jarosław (3:2). Zdobył punkt na wagę zwycięstwa w deblu z Danielem Bąkiem.

Przy stanie 2:2 w spotkaniu inaugurującym sezon 2022-23 Daniel Bąk i Piotr Cyrnek pokonali duet Alan Kulczycki/Amirreza Abbasi 2:1 (11:8, 6:11, 11:4).

Przed meczem było ustalone, że w razie ewentualnego debla zagramy wspólnie z Danielem, ponieważ obaj nieźle czujemy się w grze na czopa. Mieliśmy okazję potrenować grę podwójną w Rzeszowie oraz dzień wcześniej na turnieju o Puchar Orlicza w Suchedniowie – mówi Piotr Cyrnek, który w poprzednim sezonie występował w Villa Verde Olesno.

Z zespołem z Podkarpacia wywalczył historyczny awans do LOTTO Superligi, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej po raz pierwszy wystąpił w barwach ekipy z Ziemi Kieleckiej.

Cierpliwie czekam na swoją szansę w singlu, ale najważniejsza jest drużyna i jej dobro – podkreślił Piotr Cyrnek.

Drużyna z Suchedniowa miała szansę na 3 punkty, bowiem Robert Floras wygrał z Alanem Kulczyckim 3:0, Kowa Nakamura pokonał Jaroslava Zhmudenkę 3:2, a – przy stanie 2:1 – Robert Floras miał 3 meczbole z Jaroslavem Zhmudenko przy 1:0 i 10:7 w 2 secie.

Zwycięstwo końcowe za 2 punkty cieszy i nie ma mowy o niedosycie. Przed spotkaniem taki wynik bralibyśmy w ciemno. Szanujemy każdy zdobyty punkt, tym bardziej tak ciężko wywalczony i z tak silną drużyną z Jarosławia. Wiemy ile ciężkiej pracy musimy włożyć w to, by awansować do górnej siódemki – powiedział Piotr Cyrnek.

Co przesądziło o wygranej pary Cynek/Bąk w grze podwójnej?

Naszą przewagą była gra serwis-odbiór, zarówno Abbasi, jak i Alan nie robili nam „krzywdy” serwisem, a po swoim podaniu mieliśmy dość łatwe piłki do przejęcia inicjatywy. Cały czas to my prowadziliśmy grę. Najpewniej czuliśmy się w ustawieniu, gdy Daniel grał „po czopie” – zaznaczył debiutant w LOTTO Superlidze.

W poprzednim, swoim pierwszym sezonie w elicie Global Pharma Orlicz 1924 był w ćwierćfinale play-off i dzielnie walczył o medal z późniejszym Wicemistrzem Polski LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Teraz celem jest awans do Grupy Mistrzowski.

Dodaj komentarz