You are currently viewing Polsko-azjatycki skład w Białymstoku

Polsko-azjatycki skład w Białymstoku

W szerokim składzie Dojlid Białystok na nowy sezon LOTTO Superligi jest m.in. 4 podstawowych polskich zawodników oraz również 4 urodzonych w Azji. Z zespołem pożegnał się Białorusin Aleksander Khanin.

Nowymi polskimi tenisistami stołowymi w klubie z Podlasia są urodzony w 1983 roku Daniel Górak (poprzednio Akademia Zamojska Zamość) i w 1985 roku Tomasz Lewandowski (Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów). W składzie pozostali Kamil Zdzienicki 1987 i Patryk Zatówka 1997 oraz młodsi gracze.

Z grona azjatyckich pingpongistów w kadrze są nadal Kou Lei 1987 (jest reprezentantem Ukrainy), Japończyk Kentaro Miuchi 1989 i Chińczyk Li Yongyin 1999, a z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki został pozyskany Chińczyk Sun Shiyu 2000.

W poprzednim sezonie LOTTO Superligi białostocki zespół zajmował 4 miejsce po rozgrywkach Grupy Mistrzowskiej, zaś w ćwierćfinale play-off przegrał z Dekorglassem Działdowo. W żelaznej trójce grali Patryk Zatówka, Aleksander Khanin i Kamil Zdzienicki, a raz zagrał Szymon Patejczuk.

Dojlidy zaczną sezon 2022/23 wrześniowymi meczami u siebie z Petralana TTS Polonia Bytom (09.09) i na wyjeździe z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów (11.09).

Zbliżający się sezon będzie ósmym dla białostoczan w LOTTO Superlidze. Debiutowali w 2014 roku, a nieprzerwanie w elicie grają od 2016 roku.

Dodaj komentarz