You are currently viewing Transferowa ofensywa obrońców tytułu

Transferowa ofensywa obrońców tytułu

Mistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zakontraktował kolejnego zawodnika. Umowę podpisał Japończyk Hiroto Shinozuka, aktualny Mistrz Świata Juniorów w mikście z Miyuu Kiharą.

W drodze po tytuł Japończycy pokonali m.in. w 1/16 finału 3:0 Macieja Kubika i Turczynkę Ece Harac. Natomiast w 1/8 finału debla Hiroto Shinozuka i Niemiec Kay Stumper wygrali z Samuelem Kulczyckim i Maciejem Kubikiem 3:0.

Podczas Młodzieżowych MŚ w Portugalii w grudniu 2021 roku na podium stanął także m.in. Miłosz Redzimski, z którym Hiroto Shinozuka będzie grał w Dartomie Bogorii. Reprezentant Polski zdobył w kategorii kadetów srebro w singlu oraz brąz w mikście z Niemką Mia Griesel.

19-letni Hiroto Shinozuka jest atakującym zawodnikiem leworęcznym. W seniorskim rankingu światowym zajmuje 53 miejsce, najwyższe w karierze.

W tym roku wygrał turniej WTT Feeder w amerykańskim Fremont, zaś w niedawnych zawodach tej samej rangi w Budapeszcie doszedł do półfinału. W 1/4 finału ograł Xu Yingbina 4:1, a następnie przegrał z innym Chińczykiem Lin Shidongiem 3:4. Z kolei w 1/8 finału debla Hiroto Shinozuka i Yuta Tanaaka przegrali 1:3 z Jakubem Dyjasem i Samuelem Kulczyckim.

W 2019 roku nowy pingpongista Dartomu Bogorii grał w turnieju ITTF Challenge Polish Open. Między innymi Hiroto Shinozuka pokonał Kamila Nalepę 3:0, a w deblu z Sone Kakeru przegrali z Jakubem Dyjasem i Danielem Górakiem 2:3.a