You are currently viewing Floras ponownie wyjeżdża do Francji

Floras ponownie wyjeżdża do Francji

Najbardziej zapracowany tenisista stołowy LOTTO Superligi Robert Floras (TTS Polonia Bytom) ponownie wyjeżdża do Francji. W sobotę, 13 listopada po raz drugi wystąpi w barwach Bruille CTT (Nationale 2). W tym sezonie gra także w szwedzkiej ekstraklasie w BTK Kävlinge.

Kilka tygodni temu w debiucie w lidze National 2 (grupa 7) Robert Floras wygrał dwa pojedynki singlowe po 3:0, a jego zespół Bruille CTT pokonał Proville ASL 8:0 na inaugurację rozgrywek.

Od tego czasu moja francuska drużyna wygrała trzy spotkania – 8:5, 8:0, 8:1 – i jest liderem z kompletem 12 punktów. W sobotę naszym wyjazdowym rywalem będzie Pays Rochois Genevois TT – mówi Robert Floras.

W tabeli Bruille CTT wyprzedza trzy kluby, które zgromadziły po 10 pkt – Proville ASL, Pays Rochois Genevois TT, Wattignies PPC. W rozgrywkach uczestniczy 8 klubów.

W listopadzie Robert Floras wróci również do gry w LOTTO Superlidze – 25.11 bytomska Polonia zagra w zaległym meczu z Sokołowem SA Jarosław.

29-letni Robert Floras jest najlepszym zawodnikiem Polonii, ale również świetnie spisuje się w ekstraklasie Szwecji (udane mecze przeciwko Söderhamns UIF oraz BTK Rekord) i Nationale 2 we Francji. Swego czasu w trzech ligach w jednym sezonie występował także Filip Szymański, obecnie w Akademii Zamojskiej Zamość.

Dodaj komentarz