You are currently viewing Floras: „Prezes Maciej Glijer był bardzo konkretny”

Floras: „Prezes Maciej Glijer był bardzo konkretny”

„Miałem ciekawe propozycje z 5 klubów, a Maciej Glijer, prezes KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, był bardzo konkretny i szybko osiągnęliśmy porozumienie” – mówi Robert Floras, który w nowym sezonie LOTTO Superligi zagra w barwach klubu z województwa świętokrzyskiego.

Tuż po rozpoczęciu rywalizacji w Grupach Mistrzowskich i Spadkowej beniaminek z Suchedniowa ogłosił, że za kilka miesięcy dołączy do niego Robert Floras, od kilku sezonów czołowy zawodnik naszej ligi.

Występy w KS Global Pharma Orlicz 1924 będą dla mnie nowym wyzwaniem i na pewno będę gotowy. Chciałbym zaznaczyć jednak, że wciąż jestem zawodnikiem Polonii. Z bytomskim zespołem wciąż mamy swoje cele do osiągnięcia w obecnym sezonie – powiedział Robert Floras, aktualny Wicemistrz Polski w singlu.

Wśród klubów, które były zainteresowane pozyskaniem Roberta Florasa byli dwaj jego poprzedni pracodawcy – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Sokołów SA Jarosław, a także jeszcze jeden klubów LOTTO Superligi oraz czołowa drużyna 1 ligi.

To miłe, że moja praca jest doceniana i otrzymałem ciekawe oferty gry. Dziękuję klubów za zainteresowanie moją osobą, to dla mnie duże wyróżnienie, ale musiałem wybrać jeden zespół. Najlepszą propozycję współpracy dostałem z Suchedniowa – dodał.

Robert Floras bardzo poważnie rozważał również ponowne występy w klubie 7-krotnego Mistrza Polski Dartomie Bogorii.

Możliwość pracy z trenerem Redzimskim była dla mnie wyróżnieniem, ale zdecydowały względy logistyczne. Mieszkam i trenuję w Rzeszowie, mam tutaj rodzinę, więc nie chciałbym aby najbliżsi pozostali na Podkarpaciu, a ja przebywałbym na Mazowszu.

W trwających rozgrywkach LOTTO Superligi Robert Floras ma bilans 22 – 6 w singlu oraz 0 – 1 w deblu. Polonia Bytom walczy z kilkoma rywalami o zajęcie 1 pozycji w Grupie Spadkowej, co oznaczałoby awans do ćwierćfinału play-off.

Najbliższy mecz Polonia zagra 4 lutego właśnie w Suchedniowie. To będzie jednocześnie „powitanie” Roberta Florasem z nowym klubem. Ale doświadczony zawodnik zapowiada, że nie ma mowy o sentymentach i będzie walczył o punkty dla klubu ze Śląska.

Cieszę się, że w Suchedniowie postawiono na mnie, że prezesowi chodziło o pozyskanie mnie, ale dziś gram dla Polonii i chcę by wygrywała! – mówił zawodnik, który na MP 2021 w Arłamowie wywalczył także złoto w deblu z Danielem Bąkiem i brąz w mikście z Anną Węgrzyn.

Dodaj komentarz