You are currently viewing Kluby LOTTO Superligi wśród najlepszych w Europie

Kluby LOTTO Superligi wśród najlepszych w Europie

Aż 3 kluby LOTTO Superligi rywalizują w ćwierćfinale Pucharu Europy. Nie ma drugiego tak mocnego kraju w tych rozgrywkach. W czwartek rewanżowy mecz z Solex Consult Wiener Neustadt rozegra Dekorglass Działdowo, a w sobotę pierwsze spotkanie Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

W najlepszej ósemce Pucharu Europy są 3 drużyny z Polski, po 2 z Francji i Włoch oraz 1 z Austrii. Z kolei w Lidze Mistrzów w półfinale znalazły się wyłącznie zespoły z Niemiec. To oznacza, że najsilniejsze są Bundesliga i LOTTO Superliga.

Praktycznie na wyciągnięcie ręki awans do półfinału ma Dekorglassu. Po niedzielnym zwycięstwie w Wiener Neustadt, jutro lider superligi zagra o 15:30 w rewanżowym spotkaniu z Solex Consult. Tak naprawdę zespołowi z Działdowa wystarczy nawet porażka 2:3, ale nikt w klubie nie dopuszcza myśli o przegranej. Dekorglass jest zdecydowanym faworytem.

Tymczasem w sobotę dojdzie do rewanżu za finał poprzedniego sezonu LOTTO Superligi – Wicemistrz Polski Cukier Gwiazda podejmie Mistrza Dartom Bogorię. Rewanż 10 lutego w Grodzisku Mazowieckim. To z tej dwójki klubów wyłoniony zostanie rywal dla Dekorglassu. Piszemy to jako pewnik, gdyż katastrofą byłoby niepowodzenia Dekorglassu u siebie z austriacką ekipą 0:3 lub 1:3, a później przegrana w Golden Score.

W drugiej części drabinki walczą ze sobą kluby z Francji oraz Italii. Pierwsze mecze wygrali reprezentanci PRO A po 3:2 – AS Pontoise Cergy TT z USD Apuania Carrara TT oraz GV Hennebont TT z TOP SPIN Messina EUCI.

Plan meczów 1/4 finału

26.01, 15:30 Dekorglass Działdowo – Solex Consult Wiener Neustadt (1. mecz 3:0)
28.01, 16:00 Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (rewanż 10 lutego)

Dodaj komentarz