You are currently viewing Świetny debiut Roberta Florasa w szwedzkiej superlidze

Świetny debiut Roberta Florasa w szwedzkiej superlidze

To był świetny debiut Roberta Florasa w szwedzkiej superlidze. We wtorkowym meczu w barwach BTK Kävlinge zdobył 2 punkty, a jego zespół pokonał Söderhamns UIF 4:2.

Zadebiutowałem w spotkaniu przeciwko aktualnemu Mistrzowie Szwecji Söderhamns UIF i wygrałem z Victorem Broddem 3:1 (4, 5, -5, 6) i Angelem Naranjo Lopezem 3:0 (3, 2, 9) – mówi Robert Floras, występujący w LOTTO Superlidze w TTS Polonia Bytom.

W drużynie BTK Kävlinge, poza Robertem Florasem, zagrali także Yannick Vostes (zdobył także 2 pkt), Casper Strindberg i Shoma Nishihara. Yannick Vostes jest trenerem reprezentacji Belgii, współpracuje z Cedricem Nuytinckiem, z którym Jakub Dyjas z Dekorglassu Działdowo wywalczył srebro podczas Mistrzostw Europy w Warszawie.

W 8-zespołowej tabeli zespół byłego reprezentanta Polski zajmuje obecnie 6 miejsce. Liderem jest Eslövs AI BTK, w składzie m.in. Trulsem Moregardem, który w tym sezonie LOTTO Superligi występuje w Mistrzu Polski Dekorglassie Działdowo.

29-letni Robert Floras bardzo dobrze spisuje się w barwach Polonii – ma 11 zwycięstw i tylko 3 porażki, a bytomianie plasują się na 9 lokacie.

W poprzednim miesiącu wielokrotny medalista Mistrzostw Polski zadebiutował również w Nationale 2, czyli czwartej lidze francuskiej. Wygrał dwa pojedynki singlowe po 3:0, a jego zespół Bruille CTT pokonał ASL Proville 8:0. Kolejny występ Roberta Florasa w listopadzie.

Dodaj komentarz