You are currently viewing Hit w 1/8 finału singla

Hit w 1/8 finału singla

Już w 1/8 finału 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski może dojść do pojedynku kadrowiczów – Jakuba Dyjasa i Miłosza Redzimskiego. To oznacza, że jeden z nich wróci z Płocka bez medalu.

Znamy już wyniki losowania singla. W gronie 48 zawodników jest dwudziestu kilku na co dzień grających w klubach LOTTO Superligi. Niektórzy, jak Jakub Dyjas, Marek Badowski, Tomasz Kotowski, Tomasz Lewandowski, Mateusz Zalewski, Konrad Kulpa, Robert Floras są podstawowymi pingpongistami swoich drużyn, ale są i rzadziej pojawiający się przy stole w meczach elity.

Najwyżej 16 rozstawionych zagra w 91 IMP (24-26 marca) od 2 rundy. Grający z jedynką Jakub Dyjas spotka się z Patrykiem Bieleckim lub Tomaszem Tomaszukiem, nr 3 Marek Badowski z Patrykiem Lewandowskim lub Łukaszem Sokołowskim.

Z nr 2 i 4 wystąpią w Płocku Maciej Kubik i Samuel Kulczycki, a więc tenisiści stołowi, którzy rozpoczynali seniorską karierę w LOTTO Superlidze w Olimpii Unii Grudziądz. Obecnie grają w lidze niemieckiej, ale w turniejach krajowych reprezentują Dekorglass Działdowo.

W 2 rundzie Maciej Kubik zmierzy się z Arturem Białkiem lub Adamem Doszem, a Samuel Kulczycki z Kamilem Zdzienickim lub Dawidem Michną.

Z rozstawienia wynika, że w półfinale może dojść do meczu Jakuba Dyjasa, Mistrza Polski z 2018, 2020, 2022 roku z Samuelem Kulczyckim, Mistrzem Polskim z 2021 roku. W drugiej części drabinki są Marek Badowski i Maciej Kubik, którzy jeszcze nigdy nie wywalczyli seniorskiego tytułu MP.

Ale szansę na podium, a nawet na złoto mają też inni pingpongiści, na czele np. ze świetnie czującymi się w “warunkach” turniejowych Tomaszem Lewandowskim i Robertem Florasem. “Lewy” w 2 rundzie zagra z Adrianem Spychałą lub Kacprem Głazowskim, zaś “Florek” z Mateuszem Ufnalem lub Szymonem Malickim.

W 91 IMP rywalizacja odbywać się będzie także w singlu i deblu.

Dodaj komentarz