You are currently viewing Aruna złotym medalistą Mistrzostw Afryki

Aruna złotym medalistą Mistrzostw Afryki

Reprezentant Oxynetu Jarosław, Nigeryjczyk Quadri Aruna wywalczył złoty medal Mistrzostw Afryki. Turniej w Tunezji zakończył się zdecydowanym zwycięstwem tenisisty stołowego, który niedawno zadebiutował w LOTTO Superlidze.

Quadri Aruna pokonał kolejno rywali z Rwandy, Wybrzeża Kości Słoniowej i Togo po 4:0. W ćwierćfinale zwyciężył Egipcjanina Yousssefa Abdela-Aziza 4:1, w półfinale swojego rodaka Olajide Omotayo 4:0 i w finale Egipcjanina Ahmeda Saleha 4:0.

To nie koniec sukcesów Quadriego Aruny, bowiem w turnieju drużynowym Nigeria osiągnęła finał. W meczu o złoty medal przegrała z Egiptem 1:3. Brązowe krążki dla Algierii i Tunezji.

Z kolei w Hawanie rozegrano Mistrzostwa PanAmerykańskie. W finale gry pojedynczej Brazylijczyk Hugo Calderano wygrał z Chilijczykiem Nicolasem Burgosem 4:1.

W ćwierćfinale byli m.in. znani z LOTTO Superligi Paragwajczyk Marcelo Aguirre i Kanadyjczyk Wang Eugene, a w 1/8 finału Brazylijczyk Eric Jouti.

Z kolei od 22 września do 2 października w chińskim Hangzhou odbędą się Igrzyska Azjatyckie.

W Drużynowych Mistrzostwach Europy w Malmoe najlepsi byli Szwedzi, w składzie ze znakomicie grającym Trulsem Moregardem z Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz.