You are currently viewing Sakane opuszcza Gdańsk, ale… zostaje w Polsce

Sakane opuszcza Gdańsk, ale… zostaje w Polsce

Japończyk Shodai Sakane opuszcza AZS AWFiS Balta Gdańsk, ale z nieoficjalnych informacji wynika, że pozostanie w LOTTO Superlidze. Prawdopodobnie zagra w zespole, który rywalizował w ćwierćfinale play-off.

Z dotychczasowego składu odchodzą Wang Zeng Yi i Shodai Sakane, a zostają w naszej drużynie Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki – mówi Bartosz Gajek, menedżer gdańszczan.

Już wcześniej informowaliśmy, że z klubu odchodzi Wandżi. Były utytułowany reprezentant Polski (m.in. złoto i srebro Mistrzostw Europy w deblu) jest również menedżerem Shodai Sakane.

Z tego co wiem japoński tenisista stołowy będzie grał w innym polskim klubie – dodał Bartosz Gajek. Z naszych informacji wynika, że będzie to jedna z ekip sklasyfikowanych na miejscach 5-8. Klub nie ogłosił jeszcze tego transferu.

W sezonie 2022/23 Shodai Sakane zagrał w 4 meczach LOTTO Superligi, a jego bilans to 6 zwycięstw i 1 porażka. Wygrał m.in. w 1 i 2 kolejce z Janem Zandeckim i Parkiem Gyuhyeonem (Olimpia-Unia Grudziądz) oraz Jakubem Folwarskim i Piotrem Chodorski (Akademia Zamojska Zamość).

Później pokonał jeszcze Piotra Cyrnka z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i Wang Lichena z Petralany Polonii Bytom, a przegrał tylko z Robertem Florasem z Suchedniowa.

Dodaj komentarz