You are currently viewing Zbigniew Leszczyński: „Fantastyczne emocje w LOTTO Superlidze”

Zbigniew Leszczyński: „Fantastyczne emocje w LOTTO Superlidze”

Niesamowicie wyglądała walka do końca sezonu zasadniczego LOTTO Superligi. Znamy już drużyny, które zagrają w Grupach Mistrzowskiej i Spadkowej. „Fantastyczne emocje towarzyszyły nie tylko ostatnim meczom, ale i całej rundzie” – mówi Zbigniew Leszczyńskiej, prezes Polskiej Superligi Tenisa Stołowego.

Największym wygranym ostatnich dni jest ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, która w styczniowych spotkaniach pokonała Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:2, Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz 3:2 i Dekorglass Działdowo 3:1.

Po świetnych meczach Olimpia-Unia zapewniła sobie awans do Grupy Mistrzowskiej. Z nami zespół z Grudziądza zaskoczył ustawieniem i po dwóch grach singlowych prowadził 2:0. Wyrównaliśmy na 2:2, zaś w deblu Artur Grela i Vladislav Ursu, mający świetny bilans w tej konkurencji, przegrali z Parkiem Jeongwoo i Janem Zandeckim. Widać było, jak rewelacyjnie leworęczny Koreańczyk prezentuje się w grze podwójnej – przyznał Zbigniew Leszczyński, prezes i menedżer klubu z Bydgoszczy.

Awans Olimpii-Unii oznacza, że w Grupie Mistrzowskiej są dwa kluby z województwa kujawsko-pomorskiego. Wicemistrz kraju – Polski Cukier Gwiazda zajął 3 miejsce, za Dekorglassem oraz broniącym tytułu Dartomem Bogorią. Czwórkę najlepszych uzupełnia Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Wszystkie wymieniony kluby dominowały w pierwszej części LOTTO Superligi, a także bardzo dobrze spisywały się na arenie międzynarodowej. Pokazały jak silne są polskie rozgrywki. Cieszy, że cały czas jesteśmy wśród najlepszych lig w Europie – stwierdził prezes LOTTO Superligi.

Wśród najlepszych (miejsca 1-7) są również AZS AWFiS Balta Gdańsk i Oxynet Jarosław, a w Grupie Spadkowej zagrają Palmiarnia Zielona Góra, Akademia Zamojska Zamość, Energa Manekin Toruń, Petralana TTS Polonia Bytom, SBR Dojlidy Białystok, Villa Verde Olesno, Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów.

Pasjonująco zapowiadają się zmagania od lutego w obydwu grupach. W Mistrzowskiej o jak najlepsze rozstawienie przed play-off, a w Spadkowej o 8 miejsce, dające prawo gry o medale oraz o utrzymanie. Po liczbie zdobytych punktów widać, że odstają rzeszowianie, ale wszyscy pozostali będą bić się o pozycje 8-10. Spodziewam się meczów jak o Mistrzostwo Polski – dodał Zbigniew Leszczyński.

Prezes zwrócił uwagę na świetne występy 16-letniego Miłosza Redzimskiego z Dartomu Bogorii, który ma bilans 21-0 (!) w singlu.

– Bardzo się cieszę, że wyrasta taki zawodnik. W mojej opinii Miłosz jest najlepszym polskim tenisistą stołowym – dodał prezes.

W klasyfikacji indywidualnej Miłosz Redzimski, który rewelacyjnie spisywał się w roli lidera Mistrza Polski, wyprzedza Jakuba Dyjasa (Dekorglass) 17-2 i Mołdawianina Vladislava Ursu (Polski Cukier Gwiazda) 13-1.

Dodaj komentarz