You are currently viewing Kulczycki złotym medalistą Młodzieżowych ME, całe podium superligowe!

Kulczycki złotym medalistą Młodzieżowych ME, całe podium superligowe!

Głośno zrobiło się o polskich tenisistach stołowych i LOTTO Superlidze. W finale Młodzieżowych (do lat 21) Mistrzostw Europy w Cluj-Napoca Samuel Kulczycki pokonał Mołdawianina Vladislav Ursu 4:2. Brązowe medale dla Miłosza Redzimskiego i Macieja Kołodziejczyka, który gra w austriackich barwach.

W finale Samuel Kulczycki prowadził 1:0 i 3:1, ale Vladislav Ursu wygrał piątego seta i zrobiło się 3:2 dla Polaka. W ostatnim secie Wicemistrz Świata Juniorów zwyciężył pewnie 11:3 i sięgnął po złoto!

Warto przypomnieć, że seniorskie „szlify” Samuel Kulczycki zdobywał w Olimpii-Unii Grudziądz, a obecnie w krajowych turniejach indywidualnych gra jako zawodnik Dekorglassu Działdowo. Vladislav Ursu jest zawodnikiem LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz, a Maciej Kołodziejczyk grał w ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

W MME w Rumunii brązowe medale w deblu wywalczyli Samuel Kulczycki i Maciej Kubik oraz grający wspólnie Vladislav Ursu i Maciej Kołodziejczyk.

Trenerami polskiej reprezentacji byli Tomasz Krzeszewski i Patryk Jendrzejewski.

Finał singla Samuel Kulczycki (Polska) – Vladislav Ursu (Mołdawia) 4:2 (11:9, 8:11, 11:7, 12:10, 8:11, 11:3)