You are currently viewing Polskie kluby czekają na rywali w II rundzie Ligi Mistrzów i Pucharu Europy

Polskie kluby czekają na rywali w II rundzie Ligi Mistrzów i Pucharu Europy

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo od II rundy rozpoczną rywalizację w Lidze Mistrzów. Z kolei LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz świetnie zaprezentował się w I rundzie grupowej Pucharu Europy.

W najbliższą sobotę, o g. 11:00, w rumuńskim Cluj-Napoca, gdzie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U-21, odbędzie się losowanie europejskich pucharów.

Na początku sierpnia rozstawione kluby w LM rozlosowano do 4 grup. W A znalazł się Dartom Bogoria i Borussia Dusseldorf, a w C Dekorglass Działdowo i Sporting Lizbona. Teraz do każdej grupy dołączy po jednej drużynie – triumfatorze zmagań w I rundzie.

Z regulaminu Ligi Mistrzów wynika, że kluby reprezentujące ten sam kraj nie powinny grać razem w jednej grupie w II rundzie. To sprawia, że Dartom Bogoria nie spotka się z TTC Neu-Ulm lub Postsportverein Mühlhausen, a z kolei jeden z tych zespołów będzie przeciwnikiem Dekorglassu. Drużyna z Grodziska Mazowieckiego może trafić na HB Ostrov z.s., w składzie z Pavlem Širučkiem lub Pontoise Cergy TT (Francja).

Rozgrywki grupowe (II runda) w Lidze Mistrzów rozpoczną się w dniach 18-23 października (to tzw. widełki), podobnie jak turniej Pucharu Europy (II runda) z udziałem zespoły bydgoskiego. Zespoły z 2 miejsc w Lidze Mistrzów będą później grać w ćwierćfinale Pucharu Europy.

W sobotę 3 rywali pozna LOTTO Polski Cukier Gwiazda. Będą to zespoły, które już grały w I rundzie LM, ale nie zajęły 1 miejsca.

Na debiut w Europe Trophy czeka Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Czekamy na informację z ETTU o terminie losowanie. Nie ma zamkniętej listy uczestników, bo przedłużyli możliwość zgłaszania się klubów – mówi Bartosz Majcher, menedżer drużyny z Kielcczyzny.

Dodaj komentarz