You are currently viewing Bydgoszczanie znów zagrają z rywalami z Czech

Bydgoszczanie znów zagrają z rywalami z Czech

Po zwycięstwie z El Nino Praga 3:1 w drugiej rundzie grupowej, kolejny czeski zespół – Tesla Batteries Havirov – będzie przeciwnikiem LOTTO Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz w 3 rundzie Pucharu Europy. Lepszy w dwumeczu awansuje do ćwierćfinału.

W turniejach 1 i 2 rundy grupowej bydgoski zespół pokonał wszystkich swoich 6 rywali i w zasadzie w żadnym z tych spotkań jego zwycięstwo nie było zagrożone.

O awans do najlepszej ósemki Wicemistrzowie Polski zagrają z Tesla Batteries Havirov, który kilka dni temu w swojej grupie pokonał portugalski GDCS Do Juncal 3:1 i PTE Peac Kalo-Meh 3:2 oraz przegrał z TTC Sokah Haboken 2:3.

W podstawowym składzie rywali Gwiazdy grali Uzbek Zokhid Kenjaev (w tamtym sezonie LOTTO Superligi zgłoszony był przez Oxynet Jarosław), Ondrej Bajger, Jan Valenta, zaś w ostatnim meczu z Kenjaevem zagrali Adam Stalzer, Simon Belik.

Spotkania w 3 rundzie odbędą się między 15 a 20 listopada.

W czeskiej extralidze zespół z Havirova ma 3 zwycięstwa i 1 porażkę. Z El Nino Praga przegrał 1:3, a jedyną wygraną zanotował Kenjaev z Tomasem Konecnym 3:0.

Dodaj komentarz