You are currently viewing Liga Mistrzów: Dekorglass nie dał żadnych szans Sportingowi

Liga Mistrzów: Dekorglass nie dał żadnych szans Sportingowi

Kluby LOTTO Superligi pokazały wielką klasę w europejskich pucharach. Najpierw LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz pokonała austriacki Solex-Consult TT Wiener Neustadt 3:0 w pierwszym meczu 2 rundy Pucharu Europy, a wieczorem Dekorglass Działdowo odniósł pewne zwycięstwo w Lidze Mistrzów – 3:0 ze Sportingiem Clube de Portugal.

Zespół z Działdowa, którego trenerem jest Michał Dziubański, zagrał w najmocniejszym składzie. W LM w barwach polskiej drużyny zadebiutowali Duńczyk Jonathan Groth i Japończyk Kaii Konishi, wcześniej znany pod nazwiskiem Yoshida; grał w kilku ekipach w LOTTO Superlidze.

Świetnie mecz rozpoczął Jonathan Groth, który pokonał Diogo Chena 3:0. Jakub Dyjas nie stracił seta z Diogo Carvalho, zaś Kaii Konishi ograł Bode Abioduna 3:1.

Ten wynik jasno wskazuje, że Dekorglass będzie walczył o 1 miejsce w grupie C z TTC Neu Ulm. To niemiecki klub, który przed obecnymi rozgrywkami wzmocnili m.in. Dimitrij Ovtcharov, Truls Moregard i Tomokazu Harimoto.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 13 listopada w Niemczech, a rewanż 13 grudnia w Działdowie. Dekorglass czeka też wyjazd do Lizbony i drugie spotkanie ze Sportingiem 17 grudnia.

Dekorglass Działdowo – Sporting Clube de Portugal 3:0
Jonathan Groth – Diogo Chen 3:0 (11:5, 11:1, 11:7)
Jakub Dyjas – Diogo Carvalho 3:0 (11:4, 11:9, 11:4)
Kaii Konishi – Bode Abiodun 3:1 (8:11, 11:2, 11:4, 14:12)

Dodaj komentarz