You are currently viewing Miłosz Redzimski bliski pokonania Mistrza Świata i Europy w deblu Falcka

Miłosz Redzimski bliski pokonania Mistrza Świata i Europy w deblu Falcka

Miłosz Redzimski prowadził 2:0 i 12:11 w 3 secie, ale niestety przegrał z Mattiasem Falckiem 2:3 w meczu Polska – Szwecja (0:3) w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Chengdu.

Polacy i Szwedzi wygrywali wcześniej z Anglią i Australię i mieli już zapewniony awans do 1/8 finału, a stawką dzisiejszego meczu było 1 miejsce w grupie 5.

Młodzieżowy Mistrz Europy Samuel Kulczycki przegrał z aktualnym Wicemistrzem Świata Seniorów Trulsem Moregardem 0:3, chociaż w 3 secie Polak miał swoje szanse. Niestety niepowodzeniem zakończyła się także rywalizacja Wicemistrza Europy Juniorów Macieja Kubika z leworęcznym Kristianem Karlssonem.

W trzeciej grze Miłosz Redzimski spotkał się z Wicemistrzem Świata w singlu z 2019 roku Mattiasem Falckiem i niewiele zabrakło, aby zrewanżował się za porażkę 2:4 w ME w Monachium.

Pierwszego i drugiego seta reprezentant Polski wygrał 11:7, a w trzecim miał meczbola przy 12:11. Wcześniej Miłosz Redzimski obronił aż 5 piłek setowych. Niestety 6 i 7 set należał do doświadczonego Szweda.

Polacy, z rezerwowym Arturem Grelą, pozostają w turnieju i zagrają o ćwierćfinał. Rywal nie jest jeszcze znany.