You are currently viewing Jiri Vrablik ocenia szanse polskich i czeskich drużyn

Jiri Vrablik ocenia szanse polskich i czeskich drużyn

Mistrz Polski z 2021 roku w barwach Dekorglassu Działdowo Jiri Vrablik z uwagą będzie przyglądał się jutrzejszym meczom HB Ostrov Havlíčkov Brod – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w Lidze Mistrzów oraz LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SKST Tesla Batteries Havířov (transmisja w TVP Sport).

Moim zdaniem Dartom Bogoria jest minimalnym faworytem – 55 do 45. Ale na pewno to będzie wyrównane spotkanie. Na mecze HB Ostrov przychodzi wielu kibiców i gospodarze mogą liczyć na super doping. Sportowo bardzo wymagającym dla nich rywalem będzie Panagiotis Gionis. Myślę, że nie mają zawodnika bardzo dobrze grającego przeciwko obrońcom – mówi Jiri Vrablik.

W jego opinii, kluczowa może okazać się dyspozycja wszystkich zawodników HB Ostrov Havlíčkov Brod, tj. Pavla Sirucka, Tomasa Treglera, Michala Obeslo i Tomasa Martinko, który ostatnio ograł Antona Kallberga z Borussii Dusseldorf.

Tregler oraz Obeslo na poziomie zbliżonym do Sirucka, a niespodzianki potrafi sprawiać Martinko. Wcale nie uważam z kolei, że Redzimski, niepokonany w polskiej LOTTO Superlidze, na pewno wygra swoje pojedynki we wtorkowym meczu. Na pewno będzie bardzo ciekawie – dodał Vrablik, występujący obecnie w SF SKK El Nino Praga.

Natomiast w Bydgoszczy dojdzie do rywalizacji LOTTO Polski Cukier Gwiazda – SKST Tesla Batteries w 3 rundzie Pucharu Europy. To dwumecz, a rewanż odbędzie się 18 listopada w Havířovie.

Wiele zależeć będzie od tego, jak zagra Zokhid Kenjaev. Potrafi każdego pokonać, gra agresywnie i na dużym ryzyku, a jak mu piłka wchodzi to ciężko z nim wygrać. Ale też zdarza się, że nic mu nie idzie. Pozostali zawodnicy – Simon Belik, Jan Valenta, Ondrej Bajger, Adam Stalzer – grają na dość podobnym poziomie. Bajger nie grał pół roku, ale wraca do formy. Generalnie jednak Lam Siu Hang z Grelą oraz Ursu tworzą lepszy skład – uważa były reprezentant Czech.

39-letni Jiri Vrablik jest obecnie najlepszym tenisistą stołowym czeskiej Extraligi. Wygrał 7 pojedynków, m.in. z Pavlem Siruckiem i Zokhidem Kenjaevem, a przegrał tylko 1.

Jestem zdrowy, a na pozycji 1-2 mam możliwość rozegrania sporej liczby gier – podkreślił.

Dodaj komentarz