You are currently viewing MMŚ ostatnim wielkim turniejem mistrzowskim w tym roku

MMŚ ostatnim wielkim turniejem mistrzowskim w tym roku

Z udziałem obecnych i byłych tenisistów stołowych klubów LOTTO Superligi, w dniach 4-11 grudnia odbędą się Młodzieżowe Mistrzostw Świata w Tunisie (Tunezja).

W singlu zagrają m.in. Miłosz Redzimski i Maciej Kubik, Tajwańczycy Kao Cheng-Jui i Feng Yi-Hsin, Irańczyk Navid Shams, a także Australijczycy Nicholas Lum, Finn Luu czy też Koreańczycy Oh Junsung, Lee Hoyun. Nie zabraknie Chińczyków Lin Shidonga i Chen Yuanyu.

W deblu wspólnie powalczą 19-letni Maciej Kubik z 16-letnim Miłoszem Redzimskim. W gronie zakwalifikowanych są m.in. Navid Shams i Singapurczyk Izaac Quek, a także Rumuni Eduard Ionescu/Darius Movileanu.

Poza Miłosz Redzimskim i Maciejem Kubikiem w reprezentacji prowadzonej przez trenera Patryka Jendrzejewskiego zagrają kadet Rafał Formela oraz zgłoszeni do MŚ juniorów w drużynie Mateusz Zalewski i Alan Kulczycki.

Rok temu po raz pierwszy razem były rozgrywane MŚ Juniorów i MŚ Kadetów (wcześniej jak nieoficjalne – World Cadet Challenge). Polacy spisali się rewelacyjnie, Miłosz Redzimski zdobył srebro w U15, Samuel Kulczycki w U19, zaś w półfinałach (wywalczyli brązowe medale) byli w grze mieszanej, odpowiednio z Niemką Mia Griesel i Francuzką Prithiką Pavade.

Turniej w Tunezji zapowiada się bardzo ciekawie, a Polacy mają szanse na wysokie lokaty we wszystkich konkurencjach.

Dodaj komentarz