You are currently viewing Piotr Kostrubiec: „Walczymy o Grupę Mistrzowską, ale bez dodatkowej presji”

Piotr Kostrubiec: „Walczymy o Grupę Mistrzowską, ale bez dodatkowej presji”

„Jesteśmy blisko gry w Grupie Mistrzowskiej LOTTO Superligi, ale nie chcę jednak kalkulować i stwarzać presji w zespole” – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer Akademii Zamojskiej. Zamościanie wygrali ostatnie 4 mecze i awansowali na 7 miejsce w tabeli.

Akademia Zamojska długo znajdowała się w 4-zespołowej strefie spadkowej. Zdobycie 11 punktów w dwóch spotkaniach na koniec października oraz dwóch listopadowych sprawiły, że realny stał się awans do najlepszej siódemki.

Faktycznie po czterech zwycięskich meczach liczba zdobytych punktów wskazuje że, jest szansa na lokatę w czołowej siódemce. Mamy świetną atmosferę i jestem przekonany, że stać nas w ostatnich trzech meczach na punkty. Czy to wystarczy aby zagrać w Grupie Mistrzowskiej, nie wiem – powiedział Piotr Kostrubiec.

Zamościanie zagrają 16 grudnia z Palmiarnią Zielona Góra, a następnie z Mistrzem i Wicemistrzem Polski, 18 grudnia z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki i LOTTO Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz.

Akademia Zamojska będzie odpierać ataki klubów z Torunia i Grudziądza (tracą po 2 punkty) oraz Zielonej Góry (strata 3 pkt).

Najlepszym obecnie zawodnikiem zespołu z województwa lubelskiego jego Piotr Chodorski – bilans 8-5 w singlu. Na “plusie” są także Anglik Andrew Baggaley 5-4 i Koreańczyk Park Gyeongtae 2-1, na “remis” gra Jakub Folwarski 3-3, zaś na “minusie” Przemysław Walaszek 1-3.

Piotr Chodorski – w moim założeniu przed sezonem – miał być bardzo ważnym ogniwem i to potwierdził. Jednak uważam, że naszą siłą jest wyrównany zespół, który tworzy kolektyw, a dodatkowo stwarza możliwość dużej elastyczności w ustawieniu pod konkretnego rywala. Dużo rozmawiamy w drużynie i analizujemy wspólnie każdego przeciwnika, a do mnie należy tylko wybór najlepszej opcji. Jak widać w ostatnich meczach przynosi to pożądane efekty – przyznał szkoleniowiec.

Czy w tej rundzie menedżer skorzysta jeszcze z pingpongisty z Azji?

– Nie wykluczam takiej możliwości, choć przy obecnej dyspozycji pozostałych zawodników uważam, że nie jest niezbędny na tę chwilę – zakończył.

Dodaj komentarz