You are currently viewing Wandżi i Miłosz Redzimski najlepiej radzą sobie z Azjatami

Wandżi i Miłosz Redzimski najlepiej radzą sobie z Azjatami

Wang Zeng Yi z AZS AWFiS Balta Gdańsk i Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki najlepiej radzą sobie – biorąc pod uwagę zawodników z polskim paszportem – z rywalami z Azji w obecnym sezonie LOTTO Superligi.

Wandżi ma łączny bilans 8-3, zaś z azjatyckimi przeciwnikami 4-0. Pokonał następujących tenisistów stołowych: Park Gyuhyeon i Baek Kwangil z Korei Południowej oraz Taisei Matsushita i Taku Takakiwa z Japonii.

Liderem rankingu indywidualnego jest zaledwie 16-letni Miłosz Redzimski 12-0. W tym sezonie rozegrał 3 pojedynki z azjatyckimi pingpongistami i we wszystkich triumfował. Wygrał z Koreańczykiem Baekiem Kwangilem, Japończykiem Kaiiem Konishim i Irańczykiem Amirrezą Abbasim.

Bardzo dobrze spisuje się również Jakub Dyjas z Deorglassu Działdowo (8-1). Zwyciężył w obydwu meczach z Azjatami – Japończykiem Taku Takakiwą i Koreańczykiem Kimem Donghyunem.

Z innych polskich tenisistów stołowych, Artur Grela (LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz) pokonał Koreańczyków Jang Seongila i Woo Hyeonggyu. Doznał też czterech porażek.

Jeśli chodzi o Polaków na kolejnych miejscach – za Wandżim, Miłoszem Redzimskim i Jakubem Dyjasem – na liście indywidualnej w singlu są to: Robert Floras z Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów (6-3), Piotr Chodorski z Akademii Zamojskiej Zamość (6-4) i Patryk Chojnowski z Petralana TTS Polonia Bytom (5-6).

Żaden z nich nie pokonał przeciwnika z Azji w bieżących rozgrywkach. Robert Floras ma bilans 0-2, Piotr Chodorski i Patryk Chojnowski po 0-3.

Z kolei Tomasz Tomaszuk z AZS AWFiS Balta Gdańsk wygrał z Kimem Donghyunem, a Patryk Lewandowski z Dekorglassu Działdowo z Sun Shiyu. Tego chińskiego gracza pokonał też Jakub Folwarski. Z kolei Michał Gawlas z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki ograł Kanga Dongsoo z Korei Południowej.

Kolejne spotkania w LOTTO Superlidze od 10 do 22 listopada.

Dodaj komentarz