You are currently viewing Zdecydowana wygrana Dekorglassu, kontuzja Mrkvicki

Zdecydowana wygrana Dekorglassu, kontuzja Mrkvicki

Liderujący Dekorglass Działdowo wygrał po raz 8 w tym sezonie i umocnił się na 1 pozycji w LOTTO Superlidze. Beniaminek UKS Villa Verde Olesno nie będzie wspominał dzisiejszego, przegranego 0:3 meczu najlepiej, bowiem odnowił się uraz barku grającemu trenerowi Radkovi Mrkvicce.

Czech Radek Mrkvicka w pierwszej grze spotkał się z Kaii Konishim. To dwaj bardzo doświadczeni zawodnicy, Radek Mrkvicka urodził się w 1974 roku, a Kaii Konishi w 1981 roku (rówieśnik m.in. Timo Bolla). Niestety po dwóch serwisach pingpongisty klubu z Olesna zgłosił on sędzinie kontuzję. W ten sposób Dekorglass objął błyskawicznie prowadzenie 1:0.

Ciekawy przebieg miał pojedynek Jakuba Dyjasa z debiutującym w LOTTO Superlidze Hindusem Fidelem Suravajjulą. Azjata wygrał pierwszego seta 12:10, zaś w drugim obronił 3 setbole od stanu 7:10. Na przewagi lepszy był Polak, który triumfował także w kolejnych setach.

W ostatnim – jak się okazało – meczu Xu Wenliang pokonał 3:1 Artura Białka. W ten sposób Dekorglass zapisał na koncie komplet 3 punktów i zdecydowanie prowadzi w tabeli.

Wyprzedza o 4 pkt Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i o 3 pkt broniący tytułu zespół Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Rywale rozegrali o jeden mecz mniej.

W niedzielę, 13 listopada Dekorglass Działdowo zagra w Niemczech z TTC Neu Ulm w Lidze Mistrzów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00.

Dekorglass Działdowo – UKS Villa Verde Olesno 3:0
Kaii Konishi – Radek Mrkvicka 3:0 (11:1, 11:0, 11:0)
Jakub Dyjas – Fidel Suravajjula 3:1 (10:12, 12:10, 11:5, 11:4)
Xu Wenliang – Artur Białek 3:1 (11:8, 11:13, 13:11, 11:7)