You are currently viewing Palmiarnia wygrała z Mistrzem Polski i awansowała na 5 miejsce

Palmiarnia wygrała z Mistrzem Polski i awansowała na 5 miejsce

W rozegranym w Wieliczce (Małopolska) bardzo ciekawym meczu LOTTO Superligi Palmiarnia Zielona Góra wygrała z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki 3:2. Podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka awansowali na 5 miejsce.

Gospodarze, czyli Palmiarnia, prowadzili 1:0, 2:1 i ostatecznie zwyciężyli za 2 punkty. Po 3 wygranych grudniowych spotkaniach (komplet!) mają na koncie już 20 punktów, wyprzedzili AZS AWFiS Balta Gdańsk oraz Oxynet Jarosław. Ale rywalom pozostało jeszcze po jednym meczu do rozegrania w 1 rundzie sezonu 2022/23.

Punkty dla zielonogórskiej ekipy zdobyli w czwartek: w singlu Taisei Matsushita i Mateusz Zalewski oraz w deblu Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski.

W pierwszej grze Japończyk pokonał Arkadiusza Żuka 3:0, co oznaczało, że wliczając dwa poprzednie występy miał bilans 5-0 i 13-0 w setach.

Na 2:0 mógł podwyższyć Kamil Nalepa, ale Miłosz Redzimski wytrzymał końcówki w ciężkim pojedynku. Zielonogórzanin, który w tym sezonie ograł już m.in. Tomasza Kotowskiego, Daniela Góraka i Andrew Baggaleya, zwyciężył w pierwszym secie 11:7, a w drugim i trzecim prowadził po 10:8. Zresztą przy stanie 1:1 miał aż 5 piłek setowych (10:8, a następnie 11:10, 12:11, 13:12). Swoich szans jednak nie wykorzystał.

W wyrównanym meczu zawodników z rocznika 2005 Mateusz Zalewski triumfował 3:2 w rywalizacji z Michałem Gawlasem.

W ostatnim singlu Matsushita nie zatrzymał Redzimskiego. Japoński pingpongista przegrał pierwszego seta 2:11, a drugiego 8:11, chociaż prowadził 8:6. To oznaczało jego drugą porażkę w sezonie (11 zwycięstw). Z kolei Miłosz Redzimski ma fantastyczny bilans 17-0 i został liderem rankingu indywidualnego.

Dzisiejsze spotkanie było także rywalizacją szkoleniowców. Trener Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski poważną karierę też zaczynał w Zielonej Górze (ZKS Drzonków), trenował m.in. z Lucjanem Błaszczykiem. Na papierze jest między nimi rok różnicy (Błaszczyk – 1974, Redzimski – 1975), ale tak naprawdę zaledwie 3 tygodnie, więc można powiedzieć, że są rówieśnikami.

Palmiarnia Zielona Góra – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:2
Taisei Matsushita – Arkadiusz Żuk 3:0 (11:5, 11:9, 11:4)
Kamil Nalepa – Miłosz Redzimski 1:3 (11:7, 10:12, 13:15, 6:11)
Mateusza Zalewski – Michał Gawlas 3:2 (11:6,11:7, 5:11, 3:11, 11:7)
Taisei Matsushita – Miłosz Redzimski 0:2 (2:11, 8:11)
Kamil Nalepa/Mateusz Zalewski – Arkadiusz Żuk/Michał Gawlas 2:0 (11:4, 11:6)