You are currently viewing Taisei Matsushita wzmocni Palmiarnię

Taisei Matsushita wzmocni Palmiarnię

Japończyk Taisei Matsushita wraca do składu ZKS Palmiarnia. Do końca roku zielonogórzan czekają jeszcze 3 mecze w LOTTO Superlidze.

Nikt nie zamierza rezygnować z walki o utrzymanie, oczywiście w najtrudniejszej sytuacji jest młodzież z Rzeszowa, ale już przed sezonem wiadomo było, że ta ekipa będzie zbierała przede wszystkim cenne doświadczenie.

Informowaliśmy już, że w najbliższe spotkania LOTTO Superligi (16 – 22 grudnia) do Polski przyleciała grupa japońskich tenisistów stołowych: Asuka Machi z KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów, Sakane Shodai z AZS AWFiS Balta Gdańsk, Yuki Matsuyama z Energi Manekin Toruń i Kentaro Miuchi z SBR Dojlidy Białystok. Jest także ich rodak Taisei Matsushita z ZKS Palmiarnia Zielona Góra.

Dzisiaj Japończyk dołączył w Warszawie do drużyny jadącej na piątkowy mecz z Akademią Zamojską Zamość. W niedzielę dojdzie do rywalizacji beniaminków (Palmiarnia z Villą Verde w Oleśnie), zaś w czwartek w gościnnej Wieliczce podopieczni Lucjana Błaszczyka zmierzą się z Mistrzem Polski Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

26-letni Taisei Matsushita ma na koncie 6 zwycięstw i 1 porażkę. Wygrał m.in. z Sun Shiyu, Tomaszem Lewandowskim, Yaroslavem Zhmudenko i Kim Donghyunem, a przegrał z Wang Zeng Yi. Kiedy on był w składzie ZKS-u, drużyna wywalczyła 7 punktów w 4 kolejkach.

Palmiarnia jest 10 w tabeli LOTTO Superligi, a więc poza strefą spadkową. Wyprzedza o 2 punkty 11 Petralana TTS Polonia Bytom.

Dodaj komentarz